XXXIII Niedziela zwykła (14.11.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy serdeczne wyrazy podziękowania za złożone ofiary. Po Mszy św. natomiast przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 2. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny oraz kalendarzy na rok 2022.
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie synodalne. Zapraszamy najpierw do wspólnej modlitwy w kościele św. Mateusza. Po niej przejdziemy do salki św. Józefa, gdzie każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.
 4. Od 15 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można będzie składać wnioski na żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 6. W tym tygodniu odbędzie się 50. spotkanie Kręgu Biblijnego. Wszystkich członków wspólnoty zapraszamy na godz. 18:45 do kościoła św. Mateusza.
 7. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które pan organista będzie roznosił do naszych domów od 22 listopada. Aby do minimum ograniczyć kontakt, na stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej zostanie podany szczegółowy harmonogram roznoszenia opłatka. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać również jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
 9. Zapraszamy wszystkich nowskich chórzystów oraz seniorów chóru „Cecylia” na wspólną Eucharystię w ich intencjach do kościoła św. Maksymiliana w niedzielę 21 listopada o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Cecylii. 
 10. 4 grudnia o godz. 8:00 z placu św. Rocha będzie miał miejsce wyjazd do Torunia na 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Powrót planowany jest na godz. 19:00. Koszt wyjazdu to 25 PLN. Wyżywienie we własnym zakresie. Lista miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Jadwigą Wiśniewską (tel. 52 328 10 30).
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego:
  • śp. Antoniego Szydeł, l. 84 ze Zdrojewa

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…