XXXI Niedziela Zwykła (05.11.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.

 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za religijno-duchowe przeżycie dorocznej uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Bóg zapłać za   dbałość cmentarzy, wspólne modlitwy i okazane świadectwo wiary i chrześcijańskiej postawy wobec tych, którzy do nas przybyli.  
 2. Listopad to miesiąc szczególnie poświęcony zmarłym, do 8 XI ( środy) – codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych
 3.  Zmarłych z  Wypominek jednorazowych zawierzamy Miłosierdziu Bożemu odmawiając różaniec dziś, w niedzielę o godz. 15.00, natomiast w poniedziałek, we wtorek i środę po wieczornej Mszy św.
 • Wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin będą wyczytywane przed Mszą św. od przyszłej niedzieli. 
 1.   Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie miesięczne  członków Żywego Różańca w sali św. Cecylii  
 2.  W poniedziałek, 6 XI o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla Wojowników Maryi.
 • 11 listopada o godz. 20.30 grupa Wojowników Mary z ks. Emilem Zieńko zaprasza do Piaseczna na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.
 1. 10 listopada, piątek o godz. 17.00  na cmentarzu parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej. Prosimy o zgromadzenie się przy centralnym krzyżu cmentarnym.
 2. 12 listopada, w niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych.
 1.  W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy:  
 • 09 XI – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – „Matkę i Głowę Wszystkich Kościołów Miasta i Świata”.  W rocznicę można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół katedralny
 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; 
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), biskupa w Tours; pierwszego wyznawcy nie-męczennik w Kościele Zachodnim. Tego dnia przypada 105 rocznica Niepodległości Polski.
 1. 11 listopada, w sobotę zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w farze o godz. 9.30 w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych szkół i zakładów pracy oraz kompanii honorowej Wojska Polskiego.
 1. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też już dziś przed kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W związku z organizacją w dniu 2 grudnia 2023 r. (sobota) wyjazdu do Torunia na 32 Rocznicę Powstania Radia Maryja zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału
  Wyjazd o godz. 8.30 z Placu św. Rocha. Planowany powrót ok. godz. 18.00 Koszt 15 zł. . Wyżywienie we własnym zakresie
  Zapisy pod nr. 508 068 780 lub u p. Wiśniewskiej pod tel. 523 281 030