XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj w kościołach ( poza katedrami ), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświecenia własnego kościoła. 
 2. Dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych, we wtorek ostatnie nabożeństwo dla dzieci z Balem Wszystkich  Świętych. Przypominamy, że praktyki okultystyczne i magie przez Halloween choćby pod pozorem zabawy, jest niegodziwe dla chrześcijanina. 
 3. We wtorek, 31 października, o godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się uwielbienie pt. „Noc Świętych”  Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.
 4. W środę, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 9.30,11.00. i o godz. 13.30 w kościele św. Jerzego, po której wyruszy procesja na groby naszych bliskich.  Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12. 30 i 17.00
 5.  W czwartek, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych.  . Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 w farze; o godz. 9.30 i 16.00 w k-le św. Jerzego oraz o godz. 17.00 w k-le św. Maksymiliana. Uczestnicząc  tego dnia na Mszy św. można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
 6. W dniach 1 – 8 XI ( codziennie jeden raz ) za pobożne nawiedzenie cmentarza  można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
 7. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać Wypominki Roczne, a jednorazowe wypominki składajmy do skarbonki pod chórem.
 8. Zbliżając się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zadbajmy o groby naszych bliskich oraz o tzw prolongatę
 9. W nadchodzącym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: 
 • W pierwszy czwartek przypada Dzień Zaduszny. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań i różaniec za  zmarłych z wypominek jednorazowych. Od nowego roku liturgicznego nabożeństwa pierwszoczwartkowe o powołania i za powołanych odbywać się będą po wieczornej Mszy św., a nie jak dotąd pół godz. przed Mszą 
 • W pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia,  spowiedź święta od godz. 17.00- 18.00 o godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu; 
 •  W pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, po Mszy św. nabożeństwo przed Najśw. Sakr. W kościele św. Maksymiliana nabożeństwo o godz. 20.00 prowadzone przez młodzież.
 1. Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę, 04 XI w godz. porannych. 
 2. W tygodniu wspominamy :
 • w sobotę, 4 XI św.Karola Boromeusza, biskupa(1538 – 1584). 
 • W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Kolekta natomiast przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 9.30 spotkanie miesięczne  członków Żywego Różańca 
 1.   W dniach od 20 do 28 lipca 2024 r.  pielgrzymka autokarowa do Chorwacji. Jest już tylko kilka miejsc… 
 • Osoby, które wyraziły już chęć wyjazdu proszone są o dokonanie wpłaty – zaliczki 500 zł. do 10 XI br.
 1. Pogrzeby: w minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy:
 • śp. Genowefę Markowską l. 79 z Nowego         
 • śp. Łucję Boniecką l. 82 z Nowego                   
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…