XXVIII Niedziela Zwykła (15.10.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Obchodzimy  XXIII Dzień Papieski   pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia!”.

 Przed kościołem zbiórka na rzecz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”

 1. Dziś powszechne wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polski oraz referendum powszechne.   
 1. Przez cały miesiąc październik gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych we farze po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 15.00 Dla dzieci  jedna dziesiątka różańca w kościele św. Mateusza od poniedziałku do piątku o godz.16.30.
 1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: 
 • w poniedziałek, 16 X św. Jadwigę Śląską
 • we wtorek, 17 X  św. Ignacego Antiochenskiego, bpa i męczennika z II w.
 • w środę , 18 X św. Łukasza Ewg.,  patrona pracowników służby zdrowia.
  Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia składamy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, oraz pozostałym Pracownikom Służby Zdrowia w Nowem podziękowania za ofiarną i ciężką pracę w trudnej i odpowiedzialnej służbie na rzecz chorych. Pokrzepieniem sił niech najlepszy lekarz Jezus Chrystus.
 • w piątek, 20 X św. Jana Kantego, prezbitera z XIV w.
 • w sobotę, 21 X  św. Urszulę, dziewicę i męczennicę z IV w.
 1. Od przyszłej niedzieli, 22 X do soboty, 28 X rozpocznie się Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”
 1.  21.10.2023 r.(sobota) Fistulatores et Cantores Novienses zaprasza na uroczystą Mszę św o godz. 15.00 . w kościele św. Mateusza oraz na koncert w CK Zamek w Nowem o godz. 16.00 
 1. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, zastęp w Rychławie w przyszłą niedzielę , 22 X br. przeprowadzi przed kościołem akcję sprzedaży ciast i ciastek. Zebrane datki będą przeznaczone na organizację zimowiska w/w zastępu.
 1. W dniu 26.10.2023 (czwartek) od godz. 8.00 w Gminnej Przychodni, przy ul. Komierowskiego 39 w Nowem odbędą się badania USG Dopplera przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek,płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 1.  W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać wypominki roczne za zmarłych. Koszt wypominek rocznych wynosi 30 zł. od duszy. Wypominki jednorazowe z dowolną ofiarą  na Mszę św. zbiorową i do modlitw różańcowych w oktawie Wszystkich Wiernych Zmarłych można składać do skarbonki pod chórem.
 •  W myśl ustawy o cmentarzach, należ zadbać o ewentualną rezerwację grobu, po wygaśnięciu 20 lat od pochówku. Koszt prolongaty wynosi 30 zł. za rok.
 1. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Badania zostaną przeprowadzone w niedzielę, 22 X 2023 r.  
 1.  Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą:
 • śp. Urszulę Klein l. 77 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…