XXVIII Niedziela zwykła (11.10.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Mamy okazję, by zagłębić się w myśli papieża Jana Pawła II, poddać refleksji własne życie i zgodnie z hasłem zadać sobie pytanie: „Kim dla mnie jest Maryja, Matka Boga?”. Jest to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. W związku z tym przed kościołem po Mszy św. można złożyć ofiarę na stypendia dla uczącej się młodzieży.
 2. Ponieważ od soboty (10.10.2020) cały nasz kraj został włączony w żółtą strefę zagrożenia epidemicznego, uprzejmie prosimy, aby podczas obecności w naszym kościele pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych dzisiaj o 18.00 oraz w poniedziałek i środę o 19.00 w kościele św. Mateusza. Spotkanie ósmoklasistów w sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Maksymiliana.
 4. W czwartek, 15 października, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele św. Mateusza. Naszą młodzież i ich bliskich polecamy serdecznej modlitwie, prosząc o wylanie siedmiorakich darów Ducha Świętego.
 5. We wtorek. 13 października, o godz. 20.00 odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia różaniec zostanie odmówiony w łączności z Mszą św. W związku z tym nie będzie różańca po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Drugie spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek, 16 października o godz. 19.00 w sali św. Cecylii w plebanii. Materiały z pierwszego spotkania, które zgromadziło prawie 30 osób, znajdują się na stronie internetowej parafii (www.parafianowe.pl) w zakładce „Krąg Biblijny”. Serdecznie zapraszamy do poszerzenia naszego grona i wspólnego rozważania słowa Bożego. Prosimy, aby na następne spotkanie zabrać z sobą długopis i Pismo Święte (wystarczy Nowy Testament).
 7. Nabożeństwa różańcowe odbywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele o godz. 15.00. Dla dzieci jedna dziesiątka różańca w kościele św. Mateusza od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Nabożeństwa te stanowią przygotowanie dzieci z klas III do przyjęcia sakramentu I Komunii św.
 8. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od 8. listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św.
 9. W biurze parafialnym w godzinach urzędowania, po nabożeństwach różańcowych dla dzieci oraz po Mszach św. niedzielnych można odbierać zdjęcia i film z uroczystości I Komunii św.
 10. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek (13 X) bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w czwartek (15 X) św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła
  • w piątek (16 X) św. Jadwigę Śląską
  • w sobotę (17 X) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 11. W przyszłą niedzielę, 18 października, w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Bronisława Kanię, l. 84 ze Starego Młyna
  • śp. Danielę Topolewską, l. 74 z Nowego
  • śp. Jarosława Wilgorskiego, l. 49 z Nowego
  • śp. Bronisławę Futyma, l. 96 z Bochlina