XXVII Niedziela Zwykła (08.10.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W przyszłą sobotę, 14 października o godz. 20.00 w kościele św. Mateusza  odbędzie się apel papieski. Zapraszamy bardzo serdecznie na to wydarzenie, przed niedzielę 15 X, w którą obchodzimy z kościołem w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia!”. Przed kościołem tego dnia po Mszach św. zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 
 2. W październiku różaniec: we farze dla wszystkich po wieczornej Mszy św; dla dzieci różaniec w kościele św. Mateusza od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W niedzielę różaniec dla wszystkich o godz. 15.00.
 3. W piątek, 13 X szóste i ostatnie objawienie fatimskie z 1917r. i cud słońca. W kościele św. Maksymiliana o godz. 20.00 Msza św. i różaniec fatimski, kończący nasze nabożeństwa w tym roku, które wznowimy od maja do października w przyszłym roku. 
 4. 14 października obchodzimy w Polsce Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom naszych nowskich szkół życzymy darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa.
 5.  W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać wypominki roczne za zmarłych, które zostaną otoczone modlitwą od połowy listopada przed Mszą św. o 6.30, 8.00,9.30 i 11.00. Koszt wypominek rocznych wynosi 30 zł. od duszy. Wypominki jednorazowe z dowolną ofiarą  na Mszę św. zbiorową i do modlitw różańcowych w oktawie Wszystkich Wiernych Zmarłych można składać do skarbonki pod chórem.
 1.  Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież w wieku 16-30 lat na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które tym razem odbędzie się w stolicy Słowenii. Wyjazd autokarem 27 grudnia popołudniu, a powrót 2 stycznia rano. Cena wyjazdu 640 zł + 80 € od osoby. Szczegóły i zapisy na : http://tiny.cc/jnsbvz
 1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:  
 • w poniedziałek, 9 X św. Dionizego, bł. Wincentego Kadłubka oraz bł. Jana Henryka Newmana; 
 • w środę, 11 X św. Jana XXIII- papieża. 
 • w czwartek, 12 X bł. Jana Beyzyma prezbitera 
 • w piątek, 13 X bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera 
 1.  Spotkanie Wojowników Maryi – Msza św. z homilią w poniedziałek, 9 X o 18,00 i różaniec 
 2.  W przyszłą niedzielę, 15 października odbędą się powszechne wybory do Sejmu i Senatu  Rzeczypospolitej Polski, na kolejne cztery lata.  Udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika.   
 3. 15 października, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana  odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej 
 4.  21.10.2023 r. Fistulatores et Cantores Novienses zaprasza na uroczystą Mszę św o godz. 15.00 . w kościele św. Mateusza oraz na koncert w CK Zamek w Nowem o godz. 16.0
 5. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego:
 • śp. Bożenę Sadecką l. 84 l. z Nowego
 • śp. Marka Palberg l.64 z Nowego
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…