XXVI Niedziela zwykła (26.09.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj w naszej parafii przypadają uroczystości odpustowe. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysta suma ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Mszy św. będzie przewodniczył JE Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 12.30, dlatego dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej.
 2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w Kościele w Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  • we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w środę – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. Zapraszamy na godz. 18:45 do sali św. Józefa na plebanii.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17:00 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 6. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:30 z jedną dziesiątką różańca, a dla dorosłych w ciągu tygodnia po wieczornych Mszach św., zaś w niedziele o godz. 15:00.
 7. 1 października (tj. piątek) podczas nabożeństwa różańcowego dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną pobłogosławione różańce. Uprzejmie prosimy, by rodzice zaopatrzyli w nie swoje dzieci. Sugerujemy, by dziewczynkom zakupić różaniec koloru białego, a chłopcom – czarnego.
 8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Robert odwiedzi w sobotę 2 października, natomiast ks. Tomasz tydzień później, 9 października.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 miesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii.
 10. Spotkanie dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 8 października o 17:00 w kościele św. Maksymiliana.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Wacławę Gełdon, l. 67 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…