XXIX Niedziela Zwykła (22.10.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1.  Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Misje sercem Kościola”, który potrwa do 28 pażdziernika br. Przed kościołami zbiórka do puszek na potrzeby misji.
 1. Po każdej Mszy św. od harcerzy z Rychławy  jest możliwość  nabycia słodkości  za dowolne datki, wspierający ich hufiec.
 1. Podczas dzisiejszych nabożeństw prowadzone jest liczenie wiernych uczestniczących na niedzielnych mszach św. oraz przystępujących do komunii św. 
 1. Spotkanie dla mężczyzn  – Wojowników Maryi po Mszy św, i różańcu w poniedziałek  w sali św. Józefa.
 1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
 • w sobotę, świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów, 
 • w przyszłą niedzielę, ostatnia października Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. 
 1.  Różaniec w farze po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 15.00.  Dla dzieci  od poniedziałku do piątku o godz.16.30.
 2. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dla dzieci przypada 31 października. Pragniemy połączyć je z Balem Wszystkich Świętych. Dzieci , które chciałyby wziąć w nim udział zapraszamy na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej przy ul. Nowej na godz. 16.30. Gorąco zachęcamy, by dzieci przebrały się za ulubionego świętego, lub anioła. Za najlepsze przebrania zostaną wręczone nagrody! Prosimy o zmienne obuwie na salę gimnastyczną. Zachęcamy ponadto do udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony Święty”. Prace można oddawać do piątku 27 października katechetom. . Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się również podczas balu Świętych
 3. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać Wypominki Roczne. Koszt wypominek rocznych wynosi 30 zł. od duszy. Wypominki jednorazowe do Mszy św. zbiorowej 2 listopada o godz. 18.00 oraz różańca w  oktawie można składać w kościele do skarbony pod chórem
 1. Zbliżając się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zadbajmy o groby naszych bliskich.  Przypominamy o prolongacie grobów (30 zł. za rok) po 20 latach od pochówku
 1. W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o  godz. 13.30 sprawowanej w kościółku św. Jerzego. wyruszy procesja na cmentarz .Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12. 30 i 17.00
 1. W dniu 26.10.2023 (czwartek) od godz. 8.00 w Gminnej Przychodni, przy ul. Komierowskiego 39 w Nowem odbędą się badania USG Dopplera przepływów szyjnych i kończyn dolnych,USG tarczycy, nerek,płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 2. W dniach od 20 do 28 lipca 2024 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Chorwacji.  W programie  między innymi zwiedzanie Medjugorie, Dubrownika, Splitu, wyspy Korcula połączone z rejsem statkiem, Mostaru, parku Plitwickiego oraz wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Wszelkie informacje o wyjeździe i zapisy u ks. Patryka Jutrzenki Trzebiatowskiego.