XXIX Niedziela zwykła (16.10.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Obchodzimy dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę, będącą podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.
 2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2023 w cenie: duży – 12 PLN, mały – 7 PLN.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 4. Swoją działalność rozpoczyna dziecięcy zespół parafialny „Małe Tu i Tеraz”. Zapraszamy dzieci, które są chętne, aby wielbić Boga swoim śpiewem podczas Mszy św. o godz. 12:30. Zapraszamy jednocześnie wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Zapisy bezpośrednio w zakrystii, u ks. Patryka lub ks. Tomasza. Serdecznie zapraszamy!
 5. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia odmawiamy przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17:30. W niedzielę natomiast o godz. 15:00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci z jedną dziesiątką różańca odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.
 6. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św. Zmarłych zaś, polecanych w wypominkach jednorazowych, zapisanych na specjalnie przygotowanych kartkach i składanych do szafki znajdującej się pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając przed Mszą św. wieczorną różaniec w ich intencji.
 7. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem cmentarza po upływie 20 lat od daty ostatniego pogrzebu upływa prawo do dysponowania grobem. Po jego wygaśnięciu miejsce grzebalne przechodzi do dyspozycji Administratora, który nie ma obowiązku powiadamiania o tym Dysponenta grobu. Informacji o dacie wygaśnięcia prawa do dysponowania grobem można zasięgnąć w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej www.cmentarz.pnowe.pl. Przedłużenia prawa do dysponowania grobem (tzw. prolongaty) można dokonać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Wysokość opłaty wynosi 30 PLN za rok.
 8. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • we wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  • w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa kujawsko-pomorskiego
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy nasze zmarłe:
  • śp. Zofię Wentowską, l. 69 z Nowego
  • śp. Henrykę Szumacher, l. 89 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.