XXIV Niedziela zwykła (11.09.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
 3. We wtorek o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza św. z nabożeństwem fatimskim.
 4. W środę w Piasecznie odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorych. W związku z tym, wzorem lat ubiegłych, pod restaurację „Dowhań” będzie podstawiany autokar. Odjazdy zaplanowane są na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 15:30, zaś powroty na 10:30, 12:00, 13:15 i 17:15. Msze św. zaplanowane są na godz. 9:00, 10:30 (suma pod przewodnictwem bpa Arkadiusza Okroja), 12:00 i 16:00. Przejazd w obie strony jest darmowy.
 5. Osobny wyjazd organizuje również Wspólnota Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8:00 z dworca autobusowego PKS. W programie nabożeństwo drogi krzyżowej oraz Msza św. pod przewodnictwem bpa Arkadiusza Okroja. Powrót planowany jest po godz. 12:00. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji udzieli p. Gabriela Słomińska.
 6. Apel   Biskupa   Pelplińskiego  o   modlitwę   za   Ukrainę: „Od 24 lutego tego roku, kiedy Rosja ponownie zaatakowała Ukrainę, staramy się pomagać naszym braciom i siostrom zza wschodniej granicy, przyjmując obywateli Ukrainy pod swój dach, ale także wspierając ich naszą modlitwą. Momentem przejmującym, który wszyscy pamiętamy, było poświęcenie 25 marca Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj ponownie proszę o wsparcie duchowe dla naszych sąsiadów, walczących o wolność i niepodległość, gdyż 14 września tego roku będziemy obchodzili jako dzień modlitw za Ukrainę. […]”. W związku z apelem Księdza Biskupa zapraszamy serdecznie na modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie w środę o godz. 17:15 w kościele św. Mateusza, prowadzoną przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Grupie-Mniszku bp Arkadiusz Okroj odprawi Mszę św. w intencji pomordowanych w czasie zbiorowych egzekucji przeprowadzanych przez Niemców w kompleksie lasów Grupa-Mniszek.
 9. Już dzisiaj informujemy, że 25 września o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Uroczystości będzie przewodniczył JE Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 (intencje mszalne z tej Mszy św. zostały przeniesione na Mszę św. o godz. 17:00, która odbędzie się w kościele św. Mateusza). Prosimy, aby dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz uczniowie 1. klas szkół ponadpodstawowych, którzy wiosną mają przyjąć sakrament bierzmowania, wzięły udział w Mszy św. odpustowej. Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne prosimy o zadbanie o uroczysty charakter tego wydarzenia, a dzieci o sypanie kwiatków.
 10. Pragniemy wznowić przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 1. szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie 2 października po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana. Bierzmowanie dla klas pierwszych odbędzie się wiosną 2023 roku. Uczniów klas 8. szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 25 września po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Mateusza. Bierzmowanie dla obecnych klas 8. odbędzie się w roku szkolnym 2023/2024.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Marię Mirotta, l. 78 z Nowego
  • śp. Bogumiłę Lica, l. 62 z Nowego
  • śp. Kazimierza Gołuńskiego, l. 70 z Bochlina (pogrzeb: wtorek, godz. 11:30)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.