XXIII Niedziela zwykła (10.09.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dziś o godz. 5:00 wyruszyła piesza pielgrzymka do Piaseczna. Dziękujemy pątnikom z ks. Patrykiem za dar modlitwy w intencjach naszej parafii.
 2. W środę, 13 IX w Piasecznie w Dniu Chorych, o godz. 10.30  Msza św.  pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.30 z dworca PKS. Droga krzyżowa przy studzience następnie Msza św.
 3. Z parkingu Restauracji ”DOWHAŃ”, 13 września na Diecezjalny Dzień Chorych do Piaseczna będzie kursował bezpłatny autokar w obie strony. Z Nowego w godzinach: 8.30, 10.00, 11.30, 15.30; z Piaseczna 10.30, 12.00, 13.15, 17.15
 4. W środę 13 września nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00
 5. W piątek, 15 IX  w Modlitwach za MĘŻCZYZN I OJCÓW! o godz. 20.30 nabożeństwo różańcowe i Apel Maryjny – prowadzi parafia Nowe n. Wisłą. Zapraszamy mężczyzn i ojców do uczestnictwa w apelu.  Owocem tego maryjnego wydarzenia niech będzie zawiązanie się wspólnoty Wojowników Maryi, którą duszpasterską opieką obejmie ks. Emil Zieńko.
 6. Pan organista Piotr Motyliński zaprasza na próby chóru parafialnego we wtorki i czwartki o 18.40 w sali św. Cecylii.
 7. W przyszłą niedzielę,17 września w Grupie Mniszku o godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Arkadiusza Okroja.
 8. W niedzielę, 17 IX po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci klas przygotowujących się do I Komunii Św. z ks. Emilem Zieńko. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
 9. W kościele poklasztornym od przyszłej niedzieli, o godz. 17.00 Msze św. młodzieżowe. Zapraszamy wszystkich ludzi młodych; młodzież z klas VIII i I ponadpodstawowych o systematyczne wypełnianie programu przygotowań do sakramentu bierzmowania pod duszpasterską pieczą ks. Patryka Jutrzenki Trzebiatowskiego. 
 10. Ks. Patryk zaprasza w sobotę 16 września o godz. 17.00 do salki św. Józefa, na pierwsze spotkanie otwierające w naszej parafii wspólnotę młodzieżową im. bł. Carlo Acutis’a. Wszelkie informacje u ks. Patryka.
 11. Wznowienie spotkań Kręgu Biblijnego będzie od października.
 12.  24 września (niedziela) odpust św. Mateusza Ap i Ewg. w Nowem; suma odpustowa o godz. 11.00, pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Kasyny. W niedzielę odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12. 30. Zatem zapraszamy dzieci, zwłaszcza rozpoczynające przygotowania do I Komunii Św. i rodziców, do uczestnictwa we Mszy podczas sumy. Prosimy dzieci o sypanie kwiatków podczas procesji eucharystycznej. Wspólnoty i młodzież o niesienie chorągwi i feretronów. Zapraszamy chętnych mężczyzn do niesienia baldachimu!
 13. W niedzielę odpustu rozpoczniemy Parafialne Misje Święte. Poprowadzą je księża misjonarze – Ojcowie Redemptoryści. Zaplanujmy swoją obecność podczas nabożeństw Misji Świętych zgodnie z przedłożonym programem w przykościelnych gablotach.
 14. Dzisiaj także beatyfikacja Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci (jedno nienarodzone), w Markowej na Podkarpaciu w diec. przemyskiej. Niech ich ofiara będzie wezwaniem do szacunku i okazywania miłości każdemu człowiekowi! 
 15. Miłosierdziu Bożemu polećmy wiecznej szczęśliwości zmarłych:
 • śp. Konrada Łukasik l.50 z Nowego
 • śp. Michała Rauchfleisch l.  z Nowego (pogrzeb we wtorek o godz. 10.00)
 • śp. Andrzeja Ryckiego l. 78 z Nowego (pogrzeb  w czwartek o godz. 10.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.