XXII Niedziela zwykła (28.08.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. od 17:00 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół młodzieżowy „Tu i teraz” o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana.
 3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 4. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w czwartek, 1 września o godz. 8:00 dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i o godz. 10:00 dla klas I-III. Oba wydarzenia odbędą się przy ul. Myśliwskiej.
 5. Od przyszłej niedzieli Msza św. o 12:30 ponownie przyjmie charakter Mszy św. z udziałem dzieci. Z związku tym serdecznie prosimy, aby dzieci zajmowały miejsca w pierwszych ławkach kościoła. Ponieważ podczas tej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny, prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą plecaki i przybory szkolne.
 6. Również w przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci, które w najbliższym roku szkolnym mają przyjąć I Komunię św. oraz ich rodziców.
 7. 11 września (niedziela) o godz. 5:00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. Program uroczystości w Piasecznie: 10:15 – Procesja do Studzienki z kopią Figury MB Piaseckiej; 10:30 – Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bpa Ryszarda Kasyny. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą czerwone chusty, które używaliśmy w czasie minionych pielgrzymek. Więcej informacji u ks. Patryka. Do skrzynki przy bocznym ołtarzu można składać intencję na nowennę, którą będziemy modlić się w drodze do Piaseczna.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl.
 9. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza na zajęcia języka angielskiego dzieci, młodzież oraz dorosłych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iloną Skóra (533 888 153) albo Magdą Cichowicz (668 257 018). 
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego:
  • śp. Piotra Górskiego, l. 81 z Rakowca

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.