XX Niedziela zwykła (20.08.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Zakończyliśmy zbiórkę ofiar ze sprzedaży ilustrowanego przewodnika po Parafii. Zebraliśmy i przekazaliśmy na Fundację Małych Stópek łącznie 19 320 PLN. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. W niedalekiej przyszłości będzie można ją wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej, zakupić w księgarni internetowej (www.czec.pl) oraz pobrać wersję elektroniczną (tzw. e-book) ze strony internetowej Parafii.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  1. we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  1. w czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  1. w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z tej okazji podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego
 3. Parafialno-gminne dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Bochlina i Kozielca. Po Mszy św. wraz z burmistrzem p. Czesławem Wolińskim zapraszamy na uroczysty obiad i biesiadę do restauracji „Złoty róg” wszystkich gospodarzy i rolników naszej gminy.
 4. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na drugi koncert z cyklu Letnich Spotkań Muzycznych. W przyszłą niedzielę o godz. 17:45, w kościele św. Maksymiliana wystąpią p. Julia Szypuła (skrzypce) i p. Michał Gorzym (gitara, akordeon). Koncert nosi tytuł: „Letni dialog instrumentalny”. Wstęp wolny.
 5. W sobotę, 26 sierpnia w Piasecznie odbędą się: XXIX Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego oraz XXIV Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Królowej Pomorza i Matki Jedności. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 6. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Henryka Trepkowskiego, l. 82 z Nowego
  1. śp. Halinę Grochocką, l. 73 z Bochlina
  1. śp. Małgorzatę Zajączkowską, l. 44 z Nowego
  1. śp. Zbigniewa Borowskiego, l. 50 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.