XIX Niedziela zwykła (13.08.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Po wszystkich Mszach św. przy głównym wyjściu z kościoła można jeszcze zaopatrzyć się w ilustrowany przewodnik po Parafii. Ostatnia okazja do pozyskania Przewodnika będzie jutro po Mszy św. odpustowej w kościele św. Maksymiliana. Przypominamy, że wszystkie złożone ofiary zostaną przekazane na rzecz Fundacji Małych Stópek. Rezultat zbiórki ogłosimy 20 sierpnia. Osoby, które nie zdążą zaopatrzyć się w książkę, a chciałyby ją pozyskać, będą mogły zakupić ją w księgarni internetowej www.czec.pl w cenie ok. 50-55 PLN.
 3. Dzisiaj o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – uroczystość św. Maksymiliana, prezbitera i męczennika. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00 odbędą się nie w kościele św. Mateusza, ale św. Maksymiliana.
  1. we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych, sprawowanych według porządku niedzielnego, pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Jednocześnie tego dnia swoją posługę w naszej parafii zakończy ks. Zbigniew Lejman, któremu już dzisiaj dziękujemy nie tylko za świadectwo wiary, ale również za cenne wskazówki duszpasterskie. Niech Dobry Pasterz pokrzepia na czas posługi w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.
  1. w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
 5. Jutro o godz. 18:00 w kościele św. Maksymiliana odbędą się uroczystości odpustowe. Kolekta zebrana podczas tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności za trzyletnią posługę ks. Tomasza w naszej parafii. Po Mszy św. na placu obok kościoła odbędzie się piknik. Z całego serca dziękujemy również wszystkim, którzy wyrazili chęć zaangażowania oraz pomocy w organizacji odpustowego pikniku.
 6. Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi, Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W związku z tym w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek.
 7. W przyszłą niedzielę, tj. 20 sierpnia, posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Emil Zieńko, neoprezbiter pochodzący z parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Trzciance (woj. wielkopolskie).
 8. Parafialno-gminne dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w niedzielę, 27 sierpnia na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Bochlina i Kozielca. Prośmy o dobrą pogodę i Bożą Opatrzność dla pracujących na roli.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Zofię Głowińską, l. 82 z Nowego
  1. śp. Henryka Trepkowskiego, l. 82 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)
  1. śp. Małgorzatę Zajączkowską, l. 44 z Nowego (pogrzeb: piątek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.