XIII Niedziela zwykła (2.07.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła
  1. w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  1. w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 3. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zapraszają 9 lipca 2023 roku na koncert zatytułowany „Nova w Nowem” . Podczas koncertu wystąpią artyści związani z Operą Nova w Bydgoszczy – Bartłomiej Kłos wraz z Przyjaciółmi. Podczas koncertu zaprezentowane będą przeboje operowe oraz operetkowe. Koncert odbędzie się 9 lipca o godz. 17:45 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe (poklasztornym). Wstęp wolny. Koncert odbywa się w ramach cyklu Muzyka Kościołów Letnie Spotkania Muzyczne. Koncerty dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, partnerem głównym koncertu jest Centrum Kultury „Zamek” w Nowem.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się ona 7 lipca i potrwa do 15 lipca włącznie. Odbywać się będzie: w dni powszednie 10 minut przed Mszą św. wieczorną (w piątek wyjątkowo po Mszy św.), w sobotę przed Msza św. poranną, a w niedzielę o godz. 15:00.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w 32. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą tczewską, w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia. Szczegółowych informacji udzieli ks. Patryk. Spotkanie dla zainteresowanych pielgrzymką odbędzie się 7 lipca o godz. 19:00 w kościele św.  Mateusza.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30.
  1. w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, a do spowiedzi św. od 17:30 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Stefana Bonus, l. 75 z Przyn
  1. śp. Zdzisława Ścisłowskiego, l. 69 z Nowego
  1. śp. Zbigniewa Pakułę, l. 53 z Bochlina
  1. śp. Marię Trela, l. 80 z Nowego
  1. śp. ks. Marka Wende, wikariusza naszej parafii w latach 1981-1986 (pogrzeb: środa, godz. 11:00 w kościele Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.