XI Niedziela Zwykła (16.06.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Bóg zapłać za udział w  nabożeństwie fatimskim w kościele św. Maksymiliana oraz złożone kwiaty przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Bóg zapłać za wsparcie, ofiarami do puszek pieszej Pielgrzymi na Jasną Górę grupy Tczewskiej. Za przekazane ofiary 2300 zł przewodnik grupy tczewskiej ks. Krzysztof Piątek składa podziękowanie. 
 3. Z naszej parafii 27 czerwca, o godz. 17.00 wyruszy pielgrzymka obejmująca dekanaty: świecki, jeżewski, lubiewski i nowski do parafii w Lalkowach  posiadająca tytuł MB Nieustającej Pomocy. Tam o godz. 20.00  Msza św. w kościele i po niej spotkanie w ogrodzie przy plebanii. Zapraszamy do wzięcia udziału w 8 km szlaku, by uczcić imię Maryi! Koordynator pielgrzymki ks. Patryk Jutrzenka – Trzebiatowski. Zapisy u niego i w biurze parafialnym. 
 4. Dzisiaj w Pelplinie Przystań dla Rodzin
 5. Jutro, w poniedziałek  Przystań dla młodzieży –  XII edycja Z dekanatu wyjeżdża autokar z kapłańską posługą ks. Patryka Jutrzenki- Trzebiatowskiego. 
 6. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 15.00. 
 7. W tygodniu wspominamy:
 • W poniedziałek, 17 VI św. brata Alberta Chmielowskiego (ur. 20 sierpnia 1846 w Igołomi, zm. 25 grudnia 1916 w Krakowie). 
 • W piątek, 21 VI św. Alojzego Gonzagę, zakonnika z XVI w. Patron młodzieży.
 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla mężczyzn w kościele.
 1. W przyszłą niedzielę, 23 VI  Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom.    
 2. W Parafii Pieniążkowo w niedzielę, 23 VI suma odpustowa o godz. 11.30 ku czci św. Jana Chrzciciela. 
 3. Po ostatnim tygodniu nauki w szkole rozpoczną się wakacje i urlopy. Niech będzie to dla nas okazją do odzyskania sił fizycznych, psychicznych, ale także duchowych. Nie zaniedbujmy uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.. Szukajmy też Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku. Dawajmy świadectwo naszej wiary.
 • Wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów poszczególnych szkół w Nowem zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w piątek, 22 czerwca o godz. 18.00.Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. ZAPRASZAMY!
 1. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Krystynę Czajkowską l. 86 z Górnych Morgów
 • Wieczny odpoczynek racz jej  dać Panie…