VI Niedziela Wielkanocy (22.05.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
  1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się w niedziele o godz. 15:00, a w dni powszednie podczas Mszy św. wysłuchujemy rozważań majowych na temat Eucharystii pt. „Maryja – Niewiasta Eucharystii”, a litanię loretańską odmawiamy bezpośrednio po liturgii.
  2. W biurze parafialnym, w godzinach jego otwarcia, tj. od poniedziałku do środy od 16:00 do 17:30 oraz od czwartku do soboty od 8:00 do 10:00, można odbierać nagrania i zdjęcia z uroczystości I Komunii św. Prosimy, aby uczynić to do końca maja.
  3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
    • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
    • w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  4. We wtorek o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. z okazji 2. rocznicy święceń księży, którzy przyjęli sakrament święceń w 2020 r. Mszę św. sprawować będą wszyscy kapłani z rocznika ks. Tomasza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na święcenia kapłańskie:

Drodzy Siostry i Bracia, Bracia Kapłani!

Za kilka dni w katedrze w Pelplinie pięciu diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie. Przez ostatnie dwa lata celebracja święceń była skromniejsza, przede wszystkim przez ograniczenia wynikające z pandemii. Uroczystość ta jest jednak tak ważna dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, że w tym roku chcemy się pełniej podzielić radością z daru nowych kapłanów.

Nie byłoby święceń bez Bożego wezwania młodych ludzi na kapłańską drogę, zatem Panu Stworzenia najpierw składam dziękczynienie za łaskę powołania i Jemu polecam w modlitwie każdego kapłana naszej diecezji.

Dziękuję również rodzinom przyszłych prezbiterów, parafiom, z których się wywodzą, naszemu seminarium i wszystkim otaczającym ich troską. Niech Wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, wyprasza im potrzebne łaski.

Zapraszam serdecznie  do udziału we Mszy świętej w sobotę, 28 maja br. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, podczas której udzielę święceń kapłańskich pięciu diakonom. Niech nie zabraknie na tej uroczystości księży, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o powołania kapłańskie. Zapraszam też młodych ludzi, którzy zastanawiają się, czy pójść za Chrystusem. Spotkanie z przepełnionymi szczęściem neoprezbiterami może być dla Was tym momentem, który przeważy w podjęciu decyzji o głoszeniu Ewangelii współczesnemu światu jako kapłan.

Siostry i Bracia, raz jeszcze dziękując za Wasze modlitwy oraz wsparcie powołań i powołanych, wszystkim z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup, + Ryszard Kasyna