V Niedziela zwykła (5.02.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii na plebanii.
 2. Przewidziana na dzisiaj katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. z przyczyn losowych nie odbędzie się. Następna katecheza po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się 19 lutego.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  1. w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  1. w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
 4. W sobotę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o 9.30 odbędzie się Msza św. w intencji osób chorujących z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 6. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym roku zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych”, który odbędzie się w dniach 10-12 lutego 2023 r. w Osiu. Udział w tym programie jest obowiązkowym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
 7. W dniach 24-26 lutego 2023 r. w Białogórze odbędą się rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17:00 do 20:00 (tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com). Więcej informacji znajduje się na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl oraz w gablocie.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Kazimierza Kilkowskiego, l. 67 z Nowego
  1. śp. Zbigniewa Szmit, l. 70 z Kamionki
  1. śp. Zenona Moczyńskiego, l. 69 z Przyn
  1. śp. Piotra Ogana, l. 85 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.