V Niedziela Zwykła (04.02.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią zwykłą w liturgii przed okresem Wielkiego Postu, który rozpocznie się Środą Popielcową,14 lutego.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. dziecięcej oraz w poniedziałek i  wtorek po porannej mszy św. do godz. 22,00 adoracja Najświętszego Sakramentu w dziękczynieniu za dar Eucharystii w Kościele w ciągu całego roku.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Pod warunkiem pozwolenia Biskupa Diecezjalnego można z udziałem chorych sprawować Mszę św.  o NMP z Lourdes. Msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdskim odbędzie się na sumie  o godz. 11.00 Bardzo prosimy o pomoc dla chorych w dotarciu na tę Mszę św. o godz. 11.00
 4. W nadchodzącym tygodniu wspominamy w liturgii:
 • 5 II – św. Agatę, dziewicę i męczennicę. 
 • 6 II – śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii z XVI w
 • 10 II – św. Scholastykę z przeł. V/VI w. 
 1. Caritas Diecezji Pelplińskiej przypomina o możliwości przekazania 1,5 % z podatku dochodowego na jego cele.
 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny,  2 lutego br.  zainicjował peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej diecezji.Peregrynacja w poszczególnych rodzinach naszej parafii rozpocznie się w niedzielę, 18 lutego  na sumie o godz. 11.00 Zapisy rodzin, na dobowe przyjęcie Ikonę MBNP w swoich domach, należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w czasie urzędowania  biura parafialnego.  . 
 1. Pogrzeby: W minionym tygodniu pożegnaliśmy
 • śp.  Krystynę Winniewską 73 z Nowego
 • śp. Teresę Piórek l. 74 z Nowego 
 • śp. Barbarę Kowalską l. 69 z Kozielca        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…