V Niedziela Wielkanocy (15.05.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
  1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się w niedziele o godz. 15:00, a w dni powszednie podczas Mszy św. wysłuchujemy rozważań majowych na temat Eucharystii pt. „Maryja – Niewiasta Eucharystii”, a litanię loretańską odmawiamy bezpośrednio po liturgii.
  2. W biurze parafialnym, w godzinach jego otwarcia, tj. od poniedziałku do środy od 16:00 do 17:30 oraz od czwartku do soboty od 8:00 do 10:00, można odbierać nagrania i zdjęcia z uroczystości I Komunii św. Prosimy, aby uczynić to do końca maja.
  3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali: w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  4. W przyszłą niedzielę, 22 maja w Lyonie odbędzie się beatyfikacja Pauliny Jaricot, Założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Z tej racji od piątku trwamy w nowennie przed jej beatyfikacją, mającej nas przygotować do tego wydarzenia. Modlitwy nowenny odmawiamy każdego dnia do soboty włącznie w ramach nabożeństwa majowego.
  5. 24 maja, tj. we wtorek o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. z okazji 2. rocznicy święceń księży, którzy przyjęli sakrament święceń w 2020 r. Mszę św. sprawować będą wszyscy kapłani z rocznika ks. Tomasza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
    • śp. Jerzego Lubińskiego, l. 87 z Grudziądza
    • śp. Romana Mielewskiego, l. 70 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…