V Niedziela Wielkanocna (28.04.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w salce św. Cecylii, dzisiaj o godz. 10.00, po spotkaniu procesja wielkanocna przed sumą. 
 2. Spotkanie dla wojowników Maryi jutro i za tydzień w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w salce św. Józefa na plebanii.   
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia. w liturgii wspominamy św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora kościoła, patronkę Europy od 1999r.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj.   W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawić będziemy codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00; w najbliższą niedzielę o 16.30 z rozdaniem pamiątek pierwszokomunijnych a w pozostałe niedziele. o godz. 15.00. Pięknym świadectwem wiary jest gromadzenie się na nabożeństwach majowym przy kaplicach i krzyżach przydrożnych.
 5. W Polsce obchodzimy 2 maja Dzień Flagi RP, jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ono ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą
 6. 3 maja, w piątek święto Maryi Królowej Polski. Na Jasnej Górze i w parafiach odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym.
 7. W sobotę, 4 maja wspominamy św. Floriana, męczennika. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.  Druhom Strażakom z Nowego na trud, poświęcenie i gotowość ratowania ludzkiego życia  i mienia życzymy Szczęść Boże!
 8. W przyszłą niedzielę 5 maja na sumie o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz dla ich rodziców w sobotę o godz. 16.30 
 9. W przyszłą niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12.30
 10. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: 
 • W pierwszy czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele męskie i żeńskie zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękując za  powołania, upraszamy łaskę wytrwałości dla przygotowujących się ku życiu kapłańskiemu, misyjnemu i zakonnemu.
 • W pierwszy piątek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej, Msze św. w godzinach jak w niedzielę. Tego dnia nie obowiązuje post.
 • W pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu .i  modlitwy do Niepokalanego Serca NMP
 1. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę, 04 V w godzinach przedpołudniowych   
 2. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Różę Bielińską l. 79 z Nowego
 • śp. Irenę Krysiak l. 82 z Nowego
 • Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…