Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiaj w Kościele powszechnym uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wszystkim pielgrzymującym na ziemi wskazują drogę, która ich zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.
 2. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 3. Dziś i jutro (1 i 2 listopada) biuro parafialne czynne po każdej Mszy św.
 4. Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w tym miesiącu nie odbędzie się.
 5. Ponieważ Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada, przewidziane na 1 listopada nabożeństwo zostało odwołane. Jednocześnie informujemy, że zaplanowane w najbliższym czasie Msze św. w kaplicy św. Jerzego zostaną odprawione w kościele św. Mateusza. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 różaniec w intencji zmarłych. 
 6. Jutro, w Dzień Zaduszny, Msze święte w naszej parafii zostaną odprawione w następującym porządku:
  • o 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00 – w kościele św. Mateusza
  • o 17.00 – w kościele św. Maksymiliana
 7. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od przyszłego tygodnia przed sprawowanymi w niedziele do południa Mszami św. Zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, składanych w kościele do skarbony pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając po Mszy św. wieczornej różaniec w ich intencji.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek  – Msze św. połączone z modlitwami dziękczynienia za powołanych z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 9. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek (2 listopada) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  • w czwartek (5 listopada) św. Karola Boromeusza, biskupa
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 5 listopada o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza. Materiały, którymi posługujemy się podczas spotkań znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Krąg Biblijny”.
 11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 7 listopada w godzinach przedpołudniowych. Z powodu zaostrzonych obostrzeń w tym tygodniu będziemy telefonicznie potwierdzali swoją obecność.
 12. Przypominamy, że obowiązuje nas limit osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. W obu naszych świątyniach limit ten wynosi 120 osób. Obowiązkowe jest również zakrywanie ust i nosa.
 13. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Kazimierza Maliszewskiego, l. 68 z Nowego
  • śp. Eugenię Rogacką, l. 95 z Nowego
  • śp. Jerzego Wojtak, l. 80 z Wielkiego Komórska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…