Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (16.05.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem, w którym przeprowadzamy akcję charytatywną „Milion dla Lei”. Jej celem jest zdobycie środków na pokrycie bardzo kosztownej immunoterapii CAR-T Cells. W związku z tym zespół młodzieżowy „Tu i Teraz” animuje śpiew podczas każdej Mszy św., a przy wyjściu z kościoła istnieje możliwość złożenia ofiary do puszek oraz nabycia ciasta, waty cukrowej i popcornu. Ponadto Msza św. o godz. 11:00 zostanie odprawiona w intencji szybkiego powrotu do zdrowia dla Lei i o błogosławieństwo Boże dla niej, jej rodziny i wszystkich darczyńców, a po Mszy św. o godz. 17:00 zespół „Tu i Teraz” zagra koncert charytatywny.
 2. Zdjęcia i nagrania z uroczystości I Komunii św. są gotowe do odbioru w biurze parafialnym. Prosimy, aby odebrać swoje zamówienia do końca maja.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 20 maja o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza. Ponieważ temperatura w kościele się już ustabilizowała, a obostrzenia pozwalają przyjąć w świątyni wszystkich członków Kręgu, zawieszamy nagrywanie i publikowanie wprowadzeń do medytacji. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach na miejscu. Prosimy zabrać z sobą Pismo Święte oraz notatnik i długopis.
 4. Od poniedziałku do soboty Msze św. zostaną odprawione według formularza o Duchu Świętym. Będzie to nasze przygotowanie do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, które w tym roku zastępuje coroczną nowennę.
 5. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Weronikę Czarnojan, l. 95 z Gdańska
  • śp. Stanisława Knieć, l. 72 z Nowego
  • śp. Czesława Kurek, l. 88 z Nowego
  • śp. Danutę Buławską, l. 72 z Przyn
  • śp. Halinę Manuszewską, l. 74 z Nowego
  • śp. Benedyktę Skibicką, l. 80 z Bochlina (pogrzeb: poniedziałek, godz. 1000)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…