Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1.01.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W tym tygodniu odwiedziny kolędowe odbędą się w następującym porządku:
  • w poniedziałek: Bochlin Bloki (od godz. 15:00)
  • we wtorek: ul. gen. Komierowskiego, ul. Szpitalna, ul. Wojnowskiego (od godz. 15:00)
  • w środę: ul. Długa, ul. Poprzeczna, ul. Targowisko, ul. Gdańska, ul. Pod Murami (od godz. 15:00)
  • w czwartek: Rynek, ul. Wąska, ul. Wodna, pl. Zamkowy, ul. Zamkowa (od godz. 15:00)
  • w piątek: ul. Wojska Polskiego, ul. Garbuzy (od godz. 14:00)
  • w sobotę: ul. Tczewska, pl. św. Rocha, ul. Bydgoska, ul. 9 maja, ul. Obywatelska (od godz. 10:00)
  • w niedzielę: ul. Podgórna, ul. Kniatek, ul. Rybaki, ul. Wiślana, ul. Stroma, Dolne Morgi (od godz. 14:00)
 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30.
  • w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Nie odbędą się Godzinki ku czci Bożego Miłosierdzia.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się apel modlitewny prowadzony przez zespół „Tu i teraz”.
 4. W piątek (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, najstarsze po Wielkanocy święto chrześcijańskie. Tego dnia Msze św. w naszym kościele odbędą się według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą będzie można zabrać i oznaczyć nią swoje mieszkania na znak, że w tym właśnie domu mieszka chrześcijańska rodzina.
 5. Również w piątek, 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 10:45 wymarszem trzech królewskich orszaków z wyznaczonych miejsc: dzieci z pl. Zamkowego oraz parkingu Polomarketu, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania – z parkingu przy Hydro-Sanie. O godz. 11:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się Msza św., po której nastąpi przejście na Rynek na przygotowany posiłek. Z tej racji nie odbędzie się Msza św. o godz. 12:30.
 6. Najbliższą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Chrztu Pańskiego, która zakończy okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia kolekta będzie miała charakter gospodarczy.