Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
 2. Dzisiaj na sumie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które pan organista będzie roznosił do naszych domów od poniedziałku. Aby do minimum ograniczyć kontakt, na stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej został podany szczegółowy harmonogram roznoszenia opłatka. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
 3. Zapraszamy wszystkich nowskich chórzystów oraz seniorów chóru „Cecylia” na wspólną Eucharystię w ich intencjach do kościoła św. Maksymiliana dzisiaj o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Cecylii.
 4. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny oraz kalendarzy na rok 2022.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
 6. W środę odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na godz. 18:45 do salki św. Józefa na plebanii.
 7. W sobotę o godz. 11:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się, przeżywana w naszej parafii raz na dwanaście lat, tzw. Kongregacja, czyli zjazd osób duchownych połączony z modlitwą za zmarłych duszpasterzy pracujących w parafiach dekanatu nowskiego. Okolicznościowe kazanie wygłosi ojciec duchowny ks. dr Wojciech Kardyś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Od przyszłego tygodnia Msze św. wieczorne o godz. 17:30. Będą to jednocześnie roraty dla dzieci. Do udziału w nich zapraszamy przede wszystkim dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. W sobotę roraty o godz. 7:00.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Antoniego Szydeł, l. 84 ze Zdrojewa
  • śp. Edeltrautę Redloch, l. 80 z Kończyc
  • śp. Danielę Krzak, l. 68 z Kozielca (pogrzeb: poniedziałek, godz. 13:00)
  • śp. Jana Syrowskiego, l. 66 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 10:00)
  • śp. Lecha Krefta, l. 67 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 12:30)
  • śp. Edytę Loryńską, l. 79 z Nowego (pogrzeb: czwartek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…