Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (26.12.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Po Mszach św. przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 2. Podczas sumy parafialnej liturgiczną modlitwę ubogaci nam orkiestra parafialna „Laudate Dominum” z Piaseczna. Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00 muzycy będą rozprowadzać płyty z kolędami orkiestry w cenie 10 PLN oraz figurki Matki Bożej Piaseckiej w cenie 60 PLN.
 3. Na Mszy o godz. 12:30 kandydaci na ministrantów otrzymają pobłogosławione komże i rozpoczną czas bezpośredniego przygotowania do dołączenia do grona liturgicznej służby ołtarza.
 4. Jutro rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. Przypominamy, że odpowiednio wcześniej należy zgłosić chęć skorzystania z posługi kolędowej. Można to uczynić osobiście w biurze parafialnym, telefonicznie (52 332 75 11) bądź za pośrednictwem strony internetowej. Harmonogram znajduje się w Internecie. Uprzejmie prosimy o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o przygotowanie wody do pobłogosławienia rodziny i domu. Bieżący harmonogram przedstawia się następująco:
  • 27 grudnia o godz. 10:00 – Górne Morgi, Kończyce
  • 28 grudnia o godz. 10:00 – Bochlin Górny, Bochlin Miejski, Bochlin Szlachecki, Radziejewo, Kozielec
  • 29 grudnia o godz. 10:00 – Przyny, Twarda Góra, Milewko, Tryl, Zdrojewo, Gajewo
  • 30 grudnia o godz. 10:00 – Dolne Morgi, Bochlin Bloki, Kniatek, Rybaki, Wiślana, Podgórna, Kwiatowa
  • 31 grudnia o godz. 10:00 – Spacerowa, Zamkowa, Kościelna, Ślusarska, Przykop, Zakątek
  • 2 stycznia o godz. 14:00 – Kolejowa, gen. Komierowskiego, Szpitalna, Wojnowskiego
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • we wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników
  • w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 6. Od jutra Msze św. wieczorne odprawiane w tygodniu rozpoczynają się o godz. 18:00.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 18:45 w salce św. Józefa.
 8. Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia.
 9. 31 grudnia, tj. w piątek, o godz. 17:30 odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Wobec Najświętszego Sakramentu będziemy przepraszali Boga za grzechy popełnione w 2021 roku, dziękowali za otrzymane łaski i prosili o błogosławieństwo na rok 2022.
 10. 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. zostaną odprawione według zwykłego porządku niedzielnego. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. Tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. tak jak w niedzielę. Nie będzie natomiast adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Czesławę Lehmann, l. 84 z Nowego (pogrzeb: środa, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…