Święto Przemienienia Pańskiego (6.08.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Przeżywamy dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 12:30 do 22:00 w kościele św. Mateusza będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 adoracja prowadzona będzie przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 2. Po wszystkich dzisiejszych Mszach św. przy głównym wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ilustrowany przewodnik po Parafii. W tygodniu natomiast będzie on do nabycia w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ostatnia okazja do pozyskania Przewodnika będzie podczas odpustu w kościele św. Maksymiliana, 14 sierpnia. Zgodnie z życzeniem istnieje możliwość pozyskania podpisu autora. Przypominamy, że wszystkie złożone ofiary zostaną przekazane na rzecz Fundacji Małych Stópek. Rezultat zbiórki ogłosimy 20 sierpnia.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  1. w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  1. w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, drugorzędnego patrona diecezji pelplińskiej
  1. w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 4. P. Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, oraz p. Czesław Woliński, Burmistrz Nowego, zapraszają na Piknik Wojskowy, który odbędzie się 12 sierpnia w godzinach do 12:00 do 18:00 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2. W programie pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, mobilne punkty rekrutacyjne, strefa zabaw dla dzieci i in. O godz. 18:00 projekcja filmu „Karbala”. Więcej informacji na plakacie znajdującym się w gablocie.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 6. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 7. Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych w kościele św. Maksymiliana, które odbędą się 14 sierpnia o godz. 18:00. Ceremonii będzie przewodniczył ks. Tomasz Borek. Po Mszy św. na placu obok kościoła odbędzie się piknik. Będzie to jednocześnie okazja do podziękowania ks. Tomaszowi za trzyletnią posługę w naszej parafii. Z całego serca dziękujemy również wszystkim, którzy wyrazili chęć zaangażowania oraz pomocy w organizację odpustowego pikniku.
 8. Parafialno-gminne dożynki, w podziękowaniu za tegoroczne plony, będziemy celebrować na Mszy św. w niedzielę, 27 sierpnia na sumie parafialnej o godz. 11:00. O przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy i mieszkańców Bochlina i Kozielca. Prośmy o dobrą pogodę i Bożą Opatrzność dla pracujących na roli. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o bezpieczeństwo i praktyki religijne.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Grzegorza Wiwatowskiego, l. 62 z Nowego
  1. śp. Jerzego Kowalskiego, l. 62 z Kozielca

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.