Niedziela Trójcy Świętej (4.06.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe. W ich ramach w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8. szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W biurze parafialnym można jeszcze odbierać zdjęcia i nagrania z uroczystości I Komunii św.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 6. Jutro o godz. 16:00 odbędzie się uroczysty Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Józefa Talkowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. odprawione zostaną według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Uprzejmie prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy przy pl. św. Rocha, na ul. Bydgoskiej, ul. Garbuzy oraz na ul. Rynek. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej w albach. Zachęcamy również dziewczynki do sypania kwiatów. Obowiązkowa próba odbędzie się w we wtorek o godz. 16:00. Prosimy, aby zadbać o udział dzieci nie tylko w procesji eucharystycznej, ale przede wszystkim w liturgii Mszy św. Tego dnia nie odbędą się Msze św. o godz. 12:30 oraz 17:00, jednakże bezpośrednio po procesji będzie miała miejsce Msza św. w kościele św. Maksymiliana.
 8. Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczniemy zwyczajową oktawę Bożego Ciała, która potrwa do przyszłego piątku włącznie. W jej ramach po Mszach św. wieczornych odbędzie się nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę natomiast procesja eucharystyczna odbędzie się na Mszy św. o godz. 9:30.
 9. Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Mirosława Flisowskiego, l. 57 z Dolnych Morgów
  1. śp. Sebastiana Grabowskiego, l. 48 z Nowego
  1. śp. Anielę Rumińską, l. 90 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.