Niedziela Palmowa (24.03.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej  rozpoczyna Wielki (albo Święty) Tydzień, podczas którego wchodzimy w ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 2. Modlitwą towarzyszymy uczestnikom młodzieżowego spotkania z księdzem Patrykiem w Kościerzynie pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego. Życzymy także owocnych rekolekcji rozpoczynających się jutro dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży szkoły ponadpodstawowej.
 3. W Wielki Czwartek Msza Krzyżma świętego, o godz. 10.00( z poświęceniem olejów) celebrowana w katedrze przez Biskupa i Prezbiterów naszej diecezji. 
 • Wieczorem o godz. 18.00 w nowskiej farze sprawować będziemy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej . Podczas tego wydarzenia Jezus ustanowił dwa sakramenty – kapłaństwo i eucharystię. Po Mszy św. adoracja w Kaplicy Adoracji (ciemnicy) do godz. 22.00                                                                                                                                                                                                       
 1. Wielki Piątek Męki Pańskiej. Jest to dzień powagi, skupienia i postu, w którym szczególnie czci się drzewo krzyża. Od godz. 7.30 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. 
 2. Liturgię  Męki Pańskiej Wielkiego Piątku sprawować będziemy o godz. 18.00.
 • Trzy części Gorzkich Żalów odśpiewamy o godz. 21.00. Zakończenie Adoracji przy Grobie Pańskim o godz. 22.00
 • W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego – nabożeństwa przez dziewięć kolejnych dni będą odbywać się w farze o godz. 15.00
 1.  W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Adoracja od godz. 7.30 do 22.00. 
 • od godz. 9.00 do 10.00 adoruje Wspólnota Żywego Różańca
 1. W Wielka Sobotę święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Podczas święcenia pokarmów składamy przed ołtarzem skarbonki wielkopostne
 2. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Adoracja rozpocznie się o godz. 7.30 modlitwą brewiarzową, którą księża wyjaśnią i poprowadzą.
 3. Liturgię Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 22.00. Ceremonię zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. 
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania na sumie o godz. 11.00 chrzest dzieci (w Wielką Środę, 27 marca br. o godz. 17.00 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sali św. Cecylii).
 5. W Wielką Środę, 27 marca spowiedź tak zwanej „ostatniej szansy” w nowskiej farze po wieczornej Mszy św.  do 20.00
 6. Osoby starsze i chorych nie mogących przyjść do kościoła, odwiedzanych z comiesięczną posługą sakramentalną i dodatkowo zgłoszonych na spowiedź i komunię św. wielkanocną księża odwiedzą w sobotę, 6 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.
 7. Pogrzeby:
 • We wtorek o godz. 10 pogrzeb śp. Jerzego Bojanowskiego l. 69 z Nowego;
 • 2 kwietnia o godz. 10.00 pogrzeb śp.  Mariusza Reszke l. 70 z Nowego