IV Niedziela Adwentu (24.12.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 • IV Niedz. Adwentu liturgicznie kończy się Mszą św. o godz. 12.30
 1. O godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana  zostanie sprawowana Msza św. Wigilijna Bożego Narodzenia, a o północy z 24 na 25 grudnia w kościele farnym Pasterka, 
 2. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
 3. W pierwsze święto, 25 grudnia  N A R O D Z E N I A  P A Ń S K I E G O, nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze św. w cyklu niedzielnym.
 4.  W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa
  „Urbi et orbi” – „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. 
 5.  Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczyna czas oktawy (8 dni) a zatem dni świątecznych: w piątek nie obowiązuje post.
 6. We wtorek, 26 XII – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Szkolnictwo Katolickie. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Od przyszłego tygodnia msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
 7. W środę , 27 XII święto Jana Ap. i Ewg. Tego dnia rozpoczną się kolędy w naszej parafii Księża w poszczególnych rodzinach poprowadzą wspólną modlitwę błogosławieństwa i zaktualizują dane personalne w kartotekach parafialnych.
 8. W czwartek 28 XII Świętych Młodzianków Męczenników
 9. W przyszłą niedzielę (31 XII) uroczystość Świętej Rodziny, a 1 stycznia, w ostatni dzień oktawy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki  Maryi
 10. Harmonogram wizyt duszpasterskich
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy
 • śp. Barbarę Kotowską l. 69 z Nowego
 • śp. Edwarda Skibickiego l. 85 z Bochlina
   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…