IV Niedziela Adwentu (20.12.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, a zatem do Uroczystości Narodzenia Jezusa Chrystusa zostało już zaledwie kilka dni. Z tej okazji w najbliższym czasie Msze święte zostaną odprawione w następującym porządku:
  • 24 grudnia – Msza św. wigilijna o godz. 17:00 w kościele św. Mateusza i o 21:00 w kościele św. Maksymiliana.
  • 25 grudnia – Msza św. (tzw. „Pasterka”) o północy w kościele św. Mateusza. W tym roku dodatkowa Msza św. o godz. 6.30.
  • 26 grudnia – Msze św. według porządku niedzielnego.
 2. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, Msze św. 25, 26 i 27 grudnia zostaną odprawione równolegle w kościele św. Mateusza i św. Maksymiliana. Istnieje zatem możliwość przyjęcia w te dni dodatkowych intencji Mszy świętych. W te dni Msze św. o godz. 11:00 będą transmitowane i dostępne na portalu społecznościowym Facebook oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
 3. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia kalendarzy na rok 2021. W organistówce i w biurze parafialnym natomiast można zaopatrzyć się w opłatek.
 4. W naszej parafii spowiedź przedświąteczna odbędzie się w dniach 21, 22, 23 grudnia w godzinach od 16.00 do 17.30. Posługę sakramentalną będą pełnili tylko księża naszej parafii.
 5. W poniedziałek, 21 grudnia, podczas rorat o godz. 17:30 harcerze wniosą Betlejemskie Światło Pokoju, które co roku odpalane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Idea Betlejemskiego Światełka Pokoju to zwyczaj przekazywania płomienia w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty całego świata wraz z przesłaniem pokoju i dobroci dla drugiego człowieka. Światło, które będziemy mogli odpalić od świecy i zabrać do swoich domów będzie dostępne w kościele św. Mateusza przed ołtarzem od poniedziałkowego wieczora do tzw. „Pasterki”.
 6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji „Napełnij worek św. Mikołaja”. Paczki z produktami spożywczymi młodzież będzie rozwozić w środę, 23 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. W tym roku udało nam się przygotować 60 paczek.
 7. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami. Ks. Tomasz odwiedzi chorych w swoim rejonie w środę, 23 grudnia, natomiast ks. Robert – w czwartek, 24 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. Następna wizyta z posługą sakramentalną przewidziana jest na luty 2021.
 8. Wraz z zespołem „Tu i Teraz” zapraszamy na wspólne kolędowanie w kościele św. Maksymiliana 24 grudnia o godz. 20:30. Zarówno kolędowanie to, jak i Msza św. wigilijna odprawiona bezpośrednio po nim, będą transmitowane i dostępne na portalu społecznościowym Facebook oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
 9. W naszej parafii kolędy odbędą się po Nowym Roku. W wyznaczonych rewirach kolędowych na dany dzień należy wcześniej zgłosić w biurze parafialnym lub za pośrednictwem strony internetowej chęć skorzystania z posługi kolędowej. Harmonogram znajduje się w gablocie, w gazetce parafialnej oraz w Internecie. Wizyta duszpasterska musi odbyć się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Parafian odwiedza sam duszpasterz bez towarzyszenia zwyczajowo innych osób, mając usta i nos zakryte maseczką, która również byłaby wskazana u przyjmujących kolędę. Należy także przygotować wodę do poświęcenia domu, mieszkania czy zagrody przez gospodarza domu.
 10. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia wspominamy:
  • w sobotę (26 grudnia) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • w niedzielę (27 grudnia) Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 11. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się wyjątkowo w środę, 23 grudnia o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Janinę Kamrowską, l. 75 z Nowego
  • śp. Halinę Urbańską, l. 99 z Bochlina
  • śp. Wiesława Paterek, l. 73 z Milewa
  • śp. Janinę Woźniak, l. 91 z Nowego
  • śp. Jadwigę Kitta, l. 96 z Nowego
  • śp. Henrykę Borkowską, l. 94 z Nowego Dworu Gdańskiego (pogrzeb: wtorek o godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…