IV Niedziela Adwentu (19.12.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Wczoraj młodzież naszej parafii rozwiozła do najuboższych parafian paczki żywnościowe w ramach akcji „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
 2. Zbiórka kandydatów na ministrantów odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30.
 3. W biurze parafialnym można jeszcze zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w tym tygodniu odbędzie się w poniedziałek o godz. 18:15 w salce św. Józefa.
 5. W środę 22 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 17:30 harcerze wniosą Betlejemskie Światło Pokoju, które co roku odpalane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Idea Betlejemskiego Światła Pokoju to zwyczaj przekazywania płomienia w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty całego świata wraz z przesłaniem pokoju i dobroci dla drugiego człowieka. Światło, które będziemy mogli odpalić od świecy i zabrać do swoich domów będzie dostępne w kościele św. Mateusza przed ołtarzem od środowego wieczora do tzw. „Pasterki”.
 6. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego Msza św. wigilijna odbędzie się w piątek o godz. 21:00 w kościele św. Maksymiliana. Natomiast w sobotę, tj. 25 grudnia, o północy odbędzie się tzw. „Pasterka”. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 6:30.
 7. Podobnie jak w roku ubiegłym, wizyty duszpasterskie w naszej parafii odbędą się na wyraźne zgłoszenie woli przyjęcia kolędy. Można tego dokonać telefonicznie w godzinach otwarcia biura parafialnego (52 332 75 11) lub za pośrednictwem strony internetowej. Harmonogram znajduje się w gablocie, w gazetce parafialnej oraz w Internecie. Uprzejmie prosimy, aby wizyta duszpasterska odbyła się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o przygotowanie wody do pobłogosławienia rodziny i domu.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Janinę Wojciechowską, l. 88 z Nowego
  • śp. Leokadię Wach, l. 83 z Prudnika
  • śp. Krzysztofa Bojanowskiego, l. 43 z Bochlina
  • śp. Zbigniewa Garbulskiego, l. 56 z Gajewa (pogrzeb: poniedziałek, godz. 9:00)
  • śp. Teresę Stefaniak, l. 88 z Bochlina (pogrzeb: wtorek, godz. 10:00)
  • śp. Danielę Jasińską, l. 87 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 12:30)
  • śp. Edwarda Sadeckiego, l. 86 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 14:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…