IV Niedziela Adwentu (18.12.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
  1. Wczoraj młodzież naszej parafii rozwiozła do najuboższych parafian paczki żywnościowe w ramach akcji „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
  2. Wychodząc z kościoła, istnieje możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz odbudowy domu Marii Gełdon i ks. Zbyszka Gełdona. Dom ich, znajdujący się w Półwsi, spłonął doszczętnie w ubiegłym tygodniu.
  3. W biurze parafialnym można jeszcze zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, w sobotę, 24 grudnia.
  4. W czwartek, 22 grudnia, o godz. 15:30 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  5. Również w czwartek, podczas Mszy św. o godz. 17:30, harcerze wniosą Betlejemskie Światło Pokoju, które co roku odpalane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światło, które będziemy mogli odpalić od świecy i zabrać do swoich domów będzie dostępne w kościele św. Mateusza przed ołtarzem od czwartkowego wieczora do tzw. „Pasterki”.
  6. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz zespołem „Tu i Tеraz” oraz scholą dziecięcą „Małe Tu i Teraz”, które odbędzie się w sobotę, 24 grudnia o godz. 20:15 w kościele św. Maksymiliana, bezpośrednio przed Mszą św. wigilijną.
  7. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego Msza św. wigilijna odbędzie się w sobotę o godz. 21:00 w kościele św. Maksymiliana. Natomiast w niedzielę, tj. 25 grudnia, o północy odbędzie się tzw. „Pasterka”. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 6:30.
  8. We wtorek, 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizyty duszpasterskie. Harmonogram znajduje się w gazetce parafialnej, w gablocie i na stronie internetowej. Zgodnie z tradycją sprzed pandemii w dniach odwiedzin domostw leżących poza miastem uprzejmie prosimy o zapewnienie transportu.
  9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Annę Pięta, l. 75 z Nowego; śp. Jana Karwasz, l. 67 z Bochlina; Jana Karwasz, l. 67 z Bochlina; Marię Koniszuk, l. 72 z Nowego (pogrzeb: środa, godz. 11:00).

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.