Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Termin. Uroczystość I Komunii św. zaplanowano na 2 maja 2021 r. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia (tj. 1 osoba na 15 m^2) celebracje odbędą się w grupach – klasa IIIA o 9:30, IIIB o 11:00 i IIIC oraz uczniowie SOSW w Warlubiu o 12:30. Bezpośrednio po Mszy św. będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i wręczenie pamiątek. Jeśli zasady reżimu sanitarnego ulegną znaczącym zmianom, zmianie mogą ulec godziny uroczystości, ale termin 2 maja pozostanie nienaruszony.
 2. I spowiedź św. Dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. 1 maja w grupach: o godz. 15:00 dzieci z kl. IIIA, o 16:00 z kl. IIIB i o 17.00 z kl. IIIC oraz uczniowie SOSW w Warlubiu. Należy zabrać kartki do spowiedzi (zostaną wręczone podczas zajęć katechezy w kwietniu lub inną drogą).
 3. Ad sacra. Uprzejmie prosimy o dostarczenie zaświadczenia chrztu przez rodziców, których dzieci zostały ochrzczone poza naszą parafią. Bez ważnie stwierdzonego sakramentu chrztu nie jest możliwe przyjęcie sakramentu pokuty i pojednania oraz sakramentu Eucharystii.
 4. Błogosławieństwa dewocjonaliów:
  • błogosławieństwo świec – 2 lutego o godz. 16:00 dla kl. IIIA, o 16:30 dla kl. IIIB i o 17.00 dla kl. IIIC oraz uczniów SOSW w Warlubiu.
  • błogosławieństwo medalików – 25 marca o godz. 16:00 dla kl. IIIA, o 16:30 dla kl. IIIB i o 17.00 dla kl. IIIC oraz uczniów SOSW w Warlubiu. Medaliki można zakupić we własnym zakresie lub odebrać podczas nabożeństwa zamówione przez parafię (bez łańcuszków).
  • błogosławieństwo modlitewników – 1 maja w ramach nabożeństwa z udzieleniem sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Droga krzyżowa. W Wielkim Poście dzieci uczestniczą w nabożeństwach drogi krzyżowej. Dzieci z kl. IIIA w środy o godz. 16.00, z kl. IIIB w środy o godz. 16.30, z kl. IIIC i z SOSW w Warlubiu w piątki o 16.00.
 6. Udział w coniedzielnej Mszy św. Uprzejmie prosimy, aby rodzice i/lub dziadkowie dzieci zadbali o ich udział w niedzielnej Mszy św. we własnym zakresie. Wstrzymane pozostają katechezy po Mszy św. o godz. 12.30. W związku z tym dzieci mogą uczestniczyć we Mszach św. o dowolnej godzinie.
 7. Alby. Można je zorganizować we własnym zakresie. Istnieje również możliwość złożenia zamówienia grupowego (min. 5 sztuk), przy którym na jedną albę przypada 20 PLN zniżki. Producentem alb jest firma „Korbik” z Grudziądza. Oferta dostępna jest tutaj: Alby komunijne (korbik.com.pl). Należy samodzielnie określić wymiary alby według prostej instrukcji dostępnej na stronie internetowej sklepu. Wymiary można przekazać do p. Weroniki Kotlengi (dzieci z klas IIIA i IIIB) oraz do ks. Tomasz Borka (dzieci z klasy IIIC i szkoły specjalnej) do 12 lutego. Czas szycia alb wynosi ok. dwa miesiące.
 8. Kamerzysta i fotograf. Parafia zamawia kamerzystę oraz fotografa. W Białym Tygodniu zostanie podany termin, w którym będzie możliwość złożenia zamówień u fotografa. W tym roku zamówienia będzie można składać tylko po Mszy św. wieczornej. Płyty ze zdjęciami i filmem będą udostępniane w biurze parafialnym do końca maja 2021 r.
 9. Składka. W tym roku wynosi ona 90 PLN. Pokryje ona zakup modlitewników, sprzątanie i wystrój kościoła, kwiaty, pamiątki oraz dar dla parafii od dzieci pierwszokomunijnych. Regulować należy u ks. Tomasza do końca marca.
 10. Biały Tydzień. Szczegóły dotyczące tzw. „Białego Tygodnia” zostaną podane w kwietniu.

Wszelkie pytania prosimy kierować do wikariusza, ks. Tomasza Borka. Formy kontaktu dostępne są tutaj: Duszpasterze. Dziękujemy za zarówno troskę włożoną w przygotowanie swoich dzieci do przyjęcia przez nie po raz pierwszy sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, jak i wyrozumiałość w tak nieszablonowej formie tegorocznego przygotowania.