III Niedziela Adwentu (17.12.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. III niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą “Gaudete”, czyli niedzielą radości. Od tej niedzieli, 17 grudnia do soboty 23 grudnia trwają  Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. 
 1. Wczoraj zakończyła się akcja pod nazwą „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dziękujemy za wspaniały odzew, który pozwolił młodzieży z ks. Patrykiem w dniu wczorajszym dotrzeć do wielu rodzin i osób samotnych z darami z okazji świąt Bożego Narodzenia.
 1. W poniedziałek dodatkowa  Msza św. o godz. 18.30 i spotkanie w salce św. Józefa dla wspólnoty Wojowników Maryi z ks. Emilem.
 1. W sobotę, 23 grudnia  o godz. 11.00 w plebanii spotkanie opłatkowe z Radą Parafialną oraz współpracownikami parafii. 
 1.  W środę, 20 grudnia na Mszy św. roratniej harcerze  przyniosą ŚWIATŁO Z BETLEJEMSKIEJ GROTY. 
 1.  To już ostatni tydzień Mszy św. roratnych sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 7.00.
  Przyszła niedziela jest IV Niedz. Adwentu , a zarazem Wigilią Bożego Narodzenia. W naszych domach zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, w duchu chrześcijańskich tradycji
 2. W kościele  św. Maksymiliana Marii Kolbego, 24 grudnia,   o godz.17.00 będzie Mszą św. Wigilijną Bożego Narodzenia.
  O północy z 24 grudnia na 25 grudnia w kościele farnym  rozpoczniemy Pasterką  liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa. Msza Święta zostanie odprawiona w intencji całej naszej rodziny parafialnej.  
 3. W pierwsze święto N A R O D Z E N I A  P A Ń S K I E G O, nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze św. w cyklu niedzielnym. 
 • Wierni, którzy w czasie pasterki przystąpią do Komunii św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Komunii św. 
 1.  We wtorek, 26 XII – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. 
 1. W trzeci dzień świąt, 27 XII rozpoczną się kolędy w naszej parafii:
  Księża w poszczególnych rodzinach poprowadzą wspólną modlitwę i zaktualizują dane personalne w kartotekach parafialnych.
 • w środę, 27 grudnia – od godz. 10.00 – Górne Morgi  
 • w czwartek, 28 grudniagodz. 10.00 –  Bochlin Miejski; Bochlin Szlachecki.      
 • w piątek, 29 grudniaod godz. 10.00 –  Kozielec; Przyny 
 • w sobotę, 30 grudnia od godz. 10.00 – Zdrojewo; Twarda Góra– Milewko. 
 •  Na poszczególne rejony kolędowe prosimy o zagwarantowanie pojazdu. 
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zdzisławę l. 66 z Nowego, we wtorek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Barbary Kotowskiej l. 69 z Nowego
 • Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…