III Niedziela Adwentu (11.12.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Po każdej Mszy św., wychodząc z kościoła, istnieje możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 3. Przy wyjściu z kościoła można zakupić ciasteczka upieczone przez dzieci oraz młodzież naszej parafii i w ten sposób wesprzeć Fundację „Małych Stópek”, która pomaga matkom samotnie wychowującym swoje dzieci. Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie.
 4. Zgodnie z praktyką minionych lat młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. Jeszcze dzisiaj po Mszach świętych istnieje możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele. Skrzynia będzie ustawiona przy ołtarzu św. Barbary i św. Piotra do 16 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 17 grudnia (sobota). Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.
 5. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia.
 6. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 7. W poniedziałek, 12 grudnia bezpośrednio po Mszy św. roratniej, tj. o godz. 18:15 w sali św. Józefa na plebanii odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Małych Stópek” ze Starogardu Gdańskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.
 8. W czwartek, 15 grudnia, o godz. 17:30 odbędzie się Msza św. w intencji Parafialnych Zespołów „Caritas” dekanatu nowskiego. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w sali św. Józefa na plebanii.
 9. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w sobotę, 17 grudnia w godzinach 9:00-10:00 oraz 16:30-17:30. Zadbajmy o możliwość przybycia do kościoła osobom starszym, dla których po spowiedzi odbędzie się dodatkowa Msza św. o godz. 10:00.
 10. W przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła, będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz odbudowy domu Marii Gełdon i ks. Zbyszka Gełdona. Dom ich, znajdujący się w Półwsi, spłonął doszczętnie w ubiegłą środę.
 11. Wszystkich, którzy wyrazili zainteresowanie pielgrzymką autokarową do Włoch prosimy, aby do 15 grudnia wpłacić zaliczkę. Wszelkie informacje o wyjeździe oraz zapisy dostępne u ks. Patryka.
 12. W imieniu organizatorów zapraszamy na VI Pozarządowy Kiermasz Świąteczny. Kiermasz rozpocznie się 17 grudnia o godz. 15:00. Jednocześnie informujemy, że w dniu kiermaszu część ulic wokół Rynku będzie nieprzejezdnych.
 13. Fundacja Aktywizacji i Integracji zaprasza na zajęcia języka angielskiego dzieci, młodzież oraz dorosłych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Iloną Skóra (533 888 153) albo Magdą Cichowicz (668 257 018).
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Stanisława Soleckiego, l. 87 z Nowego; śp. Annę Pięta, l. 75 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 14:00). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.