II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu – „Ad Gentes” przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy.  Przed kościołami w Polsce zbierane są do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.  Darem modlitwy wspieramy misjonarzy pochodzących z naszej parafii: siostrę Mariolę Mierzejewską, Ks. Bolesława Blija, O. Stanisława Połomskiego i przebywającego na rehabilitacji zdrowotnej O. Grzegorza Kosiorka.
 2. Zawierzamy rodziny naszej parafii poprzez peregrynację ikony Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy i przypominamy jako duszpasterze, że każda osoba, żyjąca na co dzień samotnie, czy w nieformalnym związku i każda rodzina ma prawo i przywilej przyjąć Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy! 
 3. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych, a także o godz. 19.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży!
 4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Emil Zieńko. Bardzo serdecznie zapraszamy! 
 5. W tym tygodni przypadają dni Eucharystyczne: 
 • w pierwszy piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, od godz. 17.00 wystawionym Najś. Sakramentem; do  godz.18.00 spowiedź święta; o godz. 17.30 Droga Krzyżowa
 • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy Św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP o pokój dla świata i o nawrócenie grzeszników. Kolekta z tej Mszy św. na Kościół w Potrzebie.
 1. Chorych z posługa sakramentalną księża odwiedzą w sobotę, 2 marca w godzinach przedpołudniowych.
 2. W okresie Wielkiego Postu – możemy zabierać skarbonki Caritas dla jałmużny postnej ofiarowanej w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.
 3.  Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do przekazania 1,5 % podatku dochodowego na Caritas Diecezjalny  Numer KRS 0000252333.
 4. W poniedziałek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Bogusławy Lieder l. 78 z Nowego
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…