II Niedziela Adwentu (4.12.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Po każdej Mszy św., wychodząc z kościoła, istnieje możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 2. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 3. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Osoby, które chciałyby jeszcze zaopatrzyć się w opłatek, mogą nabyć go przy wyjściu z kościoła.
 4. Dzisiaj o godz. 15:00 w salce św. Józefa na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 5. We wtorek, 6 stycznia bezpośrednio po roratach odbędzie się w sali św. Cecylii na plebanii spotkanie mikołajkowe dla scholi „Małe Tu i Teraz”.
 6. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9:30 w intencji Parafii.
 7. W czwartek, 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Uprzejmie prosimy o zaopatrzenie w nie swoje dzieci.
 8. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia.
 9. Zgodnie z praktyką minionych lat młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dzisiaj oraz w kolejną Niedzielę po Mszach świętych istnieje możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele. Skrzynia będzie ustawiona przy ołtarzu św. Barbary i św. Piotra od 5 grudnia (poniedziałek) do 16 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 17 grudnia (sobota). Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 11. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Zadbajmy o możliwość przybycia do kościoła osobom starszym, dla których po spowiedzi odbędzie się dodatkowa Msza św. o godz. 10:00.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Danutę Szarmach, l. 56 z Nowego; śp. Halinę Masłowską, l. 70 z Nowego; śp. Ireneusza Gwizdała, l. 47 z Irlandii (data i godzina pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.