II Niedziela Adwentu (10.12.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.
  Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła. 
 2. w tym tygodniu patronuje nam: 
 • we wtorek,12 XII Najśw. Maryja Panna z Guadalupe 
 • w środę, 13 XII św. Łucja dziewicę i męczennicę 
 • w czwartek, 14 XII św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor kościoła   
 1. 13 grudnia  przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyźnie.
 2. Serdecznie zapraszamy na spowiedź adwentową w naszej parafii z udziałem kapłanów naszego dekanatu w sobotę, 16 grudnia 2023r. porządek spowiedzi:
 • do południa   9.00 – 10.00  spowiedź św., po południu 16.30 – 17.30 spowiedź św.
 • Po Mszy św. wieczornej do godz. 22-ej. Adoracja Najświętszego Sakramentu pt. „Wyjdź na pustynię z Jezusem” z posługa w konfesjonale księży naszej parafii.
 1. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzieży i dorosłych ( z lampionami ) zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 7.00. W sobotę po roratach zapraszamy do salki św. Józefa na małe śniadanko 🙂
 1.  Do 15 grudnia (piątku) trwa akcja świąteczna  „Napełnij worek św. Mikołaja”. Przy wyjściu z kościoła można wylosować mały woreczek, albo nawet kilka woreczków, na których napisany jest konkretny produkt, który składany jest już od ubiegłej środy w kufrze usytuowanym przy ołtarzu św. Barbary i Piotra.
 • Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 16 grudnia, Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję!
 1. Pogrzeby: W minionym tygodniu pożegnaliśmy
 • śp. Jarosławę Szreder l. 54 z Kończyc
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…