I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Podczas sumy, o godz. 11.00 zostaną poświęcone ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które peregrynować będą do naszych domów w parafii.  
 • Peregrynacja MBNP – Głównej Patronki Diecezji Pelplińskiej ma charakter dziękczynny, za to że jest patronką diecezji oraz zawierzający przed Jubileuszem Roku 2025. 
 • Przy ołtarzu bocznym śś Barbary i Piotra znajdować się będzie peregrynacyjna księga pamiątkowa, w której można zapisać osobiste i rodzinne zawierzenia, prośby i podziękowania
 • W biurze parafialnym należy zgłosić pragnienie przyjęcia Ikony oraz wyznaczyć termin odbioru ikony, który będzie dokonywał się codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 a w niedzielę podczas każdej sprawowanej Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.00. 
 • Po 24 godzinach przynosimy ikonę na Mszę św., by po jej sprawowaniu, kapłan mógł ikonę przekazać następnej osobie, wspólnocie czy rodzinie. 
 •  Zachęcamy i przypominamy jako duszpasterze, że każda osoba, żyjąca na co dzień samotnie, czy w nieformalnym związku i każda rodzina ma prawo i przywilej przyjąć Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy! 
 1. W czwartek, 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. W każdym kościele katedralnym tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszy dar kolekty, przeznaczonej na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 2. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu – „Ad Gentes” przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy.  Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 3. Od 18. lutego 2024 r. – I Niedzieli Wielkiego Po-stu – możemy zabierać skarbonki do domu, aby wypełnione ofiarami pochodzącymi z naszych wyrzeczeń wielko-postnych, przynieść w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów do kościoła, jako owoc pełnienia dzieł miłosierdzia.
 4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych, a także o godz. 19.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży!
 5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Emil Zieńko.
 • Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: 
 • śp. Elżbietę Studzinską l. 82 z Nowego
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…