I Niedziela Adwentu (28.11.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła istnieje jeszcze możliwość nabycia świec na stół wigilijny oraz kalendarzy na rok 2022.
 2. Rozpoczęliśmy Adwent oraz nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Msze św. wieczorne o godz. 17:30. Będą to jednocześnie tzw. Msze św. roratnie. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, a przede wszystkim dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. W sobotę roraty o godz. 7:00. Jednocześnie informujemy, że podobnie jak przed rokiem, na stronie internetowej parafii dostępny będzie interaktywny kalendarz adwentowy, pomocny dzieciom w przygotowaniu się na święta Bożego Narodzenia.
 3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego rozpoczynamy nabór do liturgicznej służby ołtarza. Wszystkich chłopców, którzy pragną rozpocząć lub wznowić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy do zapisania się bezpośrednio u ks. Tomasza.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 5. W Adwencie spotkania Kręgu Biblijnego rozpoczynamy o godz. 18:15 w salce św. Józefa na plebanii.
 6. Pod chórem pojawiła się nowa szafka, do której można składać własne intencje modlitewne. Będziemy je ofiarowywać Matce Bożej Nieustającej Pomocy zgodnie ze zwyczajem podczas nowenny w każdą środę 10 minut przed Mszą św. Prosimy jednocześnie, by zaniechać składania w kościele zbędnych książek, czasopism czy dewocjonaliów.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:00.
  • w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 16:30 do 17:30. O godz. 17:00 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo o godz. 7:00.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się apel modlitewny prowadzony przez zespół „Tu i teraz”.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 4 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Już dzisiaj informujemy, że w biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia.
 9. W sobotę o godz. 8:00 z placu św. Rocha będzie miał miejsce wyjazd do Torunia na 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Powrót planowany jest na godz. 19:00. Koszt wyjazdu to 25 PLN. Wyżywienie we własnym zakresie. Lista miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Jadwigą Wiśniewską (tel. 52 328 10 30).
 10. Zgodnie z praktyką minionych lat młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. Za tydzień (5 grudnia) po Mszach świętych młodzież będzie rozdawać karteczki z wypisanymi produktami, które należy zakupić i przynieść do skrzyni w kościele. Można również skorzystać z dostępnej na stronie internetowej parafii aplikacji losującej. Skrzynia będzie ustawiona w kościele od 6 grudnia (poniedziałek) do 17 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 18 grudnia (sobota). Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w salce św. Józefa na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 12. 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Jako parafia zapewniamy medaliki dla każdego dziecka, jakkolwiek istnieje możliwość zaopatrzenia w nie dzieci we własnym zakresie.
 13. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Danielę Krzak, l. 68 z Kozielca
  • śp. Jana Syrowskiego, l. 66 z Nowego
  • śp. Lecha Krefta, l. 67 z Nowego
  • śp. Edytę Loryńską, l. 79 z Nowego
  • śp. Benona Rulińskiego, l. 91 z Nowego
  • śp. Mariana Nowaka, l. 67 z Nowego
  • śp. Romana Górskiego, l. 85 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…