I Niedziela Adwentu (03.12.2023)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Kościelny, pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 7.00 z bułeczką na plebanii po Mszy św.
 1. Dzisiaj w sali św. Cecylii spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. 
 1. 6 grudnia, w środę wspominamy w liturgii św. Mikołaja Bpa z Miry.
 2. Zgodnie z praktyką minionych lat, młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. Dzisiaj oraz w II Niedz. po Mszach św. będzie możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele. Skrzynia będzie ustawiona przy bocznym ołtarzu od 6 grudnia ( środa ) do 15 grudnia ( piątek ) . Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 16 grudnia, Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję!
 3. W piątek, 08 XII przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.30; w tym dniu na Mszy św. roratnej o godz. 17.30 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. 
 4. W piątek, 8 grudnia bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w kościele św. Mateusza odbędzie się nocna adoracja pt. „Wyjdź na pustynie z Jezusem”. Wydarzenie potrwa do godz. 22.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.( Nie będzie godzinnej adoracji przed Mszą św. wieczorną).
 •  Podobnie w sobotę, 16-ego grudnia w dzień spowiedzi adwentowej z udziałem księży z dekanatu do południa i po południu, adoracja pt. „Wyjdź na pustynię z Jezusem” po Mszy św. nocna adoracja do godz. 22-giej z posługą spowiedzi św. księży naszej parafii.  
 1. w tym tygodniu patronuje nam: 
 • 4 XII, w poniedziałek św. Barbara, dziewica i męczennica 
 • 7 XII, w czwartek św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła. 
 • Jest to także pierwszy czwartek miesiąca, Od nowego roku liturgicznego nabożeństwa pierwszoczwartkowe o powołania i za powołanych odbywać się będą po wieczornej Mszy św., a nie jak dotąd pół godz. przed Mszą. 
 1. W przyszłą niedzielę II Adwentu, obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie będzie można składać do puszek przed kościołem.    
 2. Caritas Diecezji Pelplińskiej wzorem lat ubiegłych włączył się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3.  w sobotę, 9 grudnia w godz. przedpołudniowych ks. Emil odwiedzi chorych comiesięcznej komunii św oraz zgłoszonych na święta w swoim rejonie; natomiast w sobotę, 16 grudnia w godz. przedpołudniowych chorych z rejonu ks. Patryka
 4. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków w naszej parafii; dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Kto jeszcze nie ma opłatka, może go nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. w organistówce. 
 5. w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy. śp. Marię Kłos l. 76 z Kończyc
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…