XXXIII Niedziela zwykła (15.11.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 2. Z uwagi na znaczne ograniczenie możliwości uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym Facebook transmisję sumy parafialnej o godz. 11.00. Zgodnie z prośbą bpa Ryszarda Kasyny nie archiwizujemy nagrań (są one usuwane bezpośrednio po zakończeniu transmisji).
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek (17 listopada) św. Elżbietą Węgierską, zakonnicę
  • w środę (18 listopada) bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę
  • w piątek (20 listopada) św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w sobotę (21 listopada) Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 19 listopada o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza. Na naszej stronie internetowej w zakładce „Krąg Biblijny” dostępne są materiały z minionych spotkań. Dla osób, które obawiają się wziąć udział w spotkaniu w kościele zostanie uruchomiona transmisja internetowa.
 5. W sobotę 21 listopada o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w parafiach dekanatu nowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z kapłanami naszego dekanatu.
 6. W przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 11.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W trosce o zdrowie naszych parafian opłatek będzie można odbierać w organistówce po każdej Mszy św.
 7. Tego samego dnia ostatnia niedziela roku liturgicznego. Będziemy ją przeżywać jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
 8. W przyszłym tygodniu wspominamy św. Cecylię, patronkę chórów kościelnych i śpiewaków. Jest to dzień modlitw za osoby posługujące w Kościele poprzez muzykę liturgiczną. Msza św. w intencjach seniorów chóru „Cecylia”, członków chóru Parafialnego, chóru „Cantores Novienses” działającego przy Centrum Kultury „Zamek” i zespołu młodzieżowego „Tu i Teraz” w niedzielę, 22 listopada o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana. Ze względu na obowiązujące ograniczenia udział chórzystów we Mszy św. możliwy jest za pośrednictwem transmisji, dostępnej na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na Facebooku.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Gertrudę Strehlau-Maślonkowską, l. 90 z Nowego
  • śp. Jadwigę Sulkowską, l. 78 z Bochlina
  • śp. Brunona Gus, l. 83 z Rychławy
  • śp. Annę Zimną, l. 48 z Nowego
  • śp. Waldemara Giera, l. 65 z Nowego
  • śp. ks. Zygfryda Łobockiego, l. 91, proboszcza naszej parafii w latach 1987-1989