XXXIII Niedziela zwykła (13.11.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
  1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę na rzecz Pomocy Kościołowi w potrzebie.
  2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  3. W sobotę o godz. 10:00 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się próba dziecięcej scholi „Małe Tu i Teraz”.
  4. Serdecznie zapraszamy młodzież na Dekanalny Dzień Młodzieży pod tytułem „Nowskie Eldorado”, które odbędzie się w sobotę, 19 listopada od godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana w Nowem. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna integracja i poczęstunek. Udział w wydarzeniu jest obowiązkowy dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Aktem poświęcenia Chrystusowi rodzaju ludzkiego.
  6. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które p. Organista będzie roznosił do naszych domów od poniedziałku 21 listopada. Podobnie jak w ubiegłym roku, na stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej w przyszłą niedzielę zostanie podany szczegółowy harmonogram roznoszenia opłatka. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
  7. Zapraszamy wszystkich nowskich chórzystów oraz seniorów chóru „Cecylia” na wspólną Eucharystię w ich intencjach. Odbędzie się ona we wtorek, 22 listopada o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali św. Cecylii.
  8. P. Jadwiga Wiśniewska organizuje wyjazd do Torunia na 31. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia o godz. 8:00 z Placu św. Rocha. Powrót ok. godz. 19:00. Koszt wynosi 10 PLN, wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod numerem tel. 52 328 10 30 lub 511 138 316.
  9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Piotra Burdę, l. 43 z Gajewa; śp. Stanisławę Gorzelańczyk, l. 71 z Bochlina; śp. Zenona Karwasza, l. 63 z Nowego; śp. Irenę Langowską, l. 92 z Nowego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.