XXXII Niedziela zwykła (8.11.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 2. Ponieważ wprowadzono nowe obostrzenia dotyczące m.in. limitu osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych, informujemy, że w obu naszych świątyniach limit ten wynosi obecnie 55 osób.
 3. W związku z powyższym dla osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej, uruchomiona zostanie transmisja sumy parafialnej o godz. 11.00. Będzie ona dostępna na stronie internetowej parafii oraz na portalu społecznościowym Facebook. Aby przejść do transmisji internetowej, kliknij tutaj: Transmisja.
 4. Przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. od dzisiejszej niedzieli włącznie zostaje ograniczone jedynie do katechezy szkolnej prowadzonej zdalnie przez katechetów. Cotygodniowe katechezy po Mszy św. dla dzieci zostały zawieszone do odwołania. Jednocześnie zapewniamy, że nie wpływa to na termin uroczystości I Komunii św., który przewidziany jest na 2 maja 2021 r. Informacje dotyczące pobłogosławienia medalików zostaną podane pod koniec miesiąca.
 5. W tę niedzielę przed Mszami św. sprawowanymi do południa rozpoczęliśmy nowy cykl wypominek rocznych. Jeśliby zauważono braki lub błędy podczas odczytywania nazwisk naszych zmarłych, prosimy zgłaszać je w biurze parafialnym lub bezpośrednio do ks. Tomasza.
 6. W środę 11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, o godz. 9.30 odbędzie się Msza św. w intencji naszej ojczyzny z udziałem władz samorządowych.
 7. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek (9 listopada) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • we wtorek (10 listopada) św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w środę (11 listopada) św. Marcina z Tours, biskupa
  • w czwartek (12 listopada) św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w piątek (13 listopada) św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 12 listopada o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza. Materiały, którymi posługujemy się podczas spotkań znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Krąg Biblijny”.
 9. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.