XXXII Niedziela zwykła (7.11.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się nie 13 (jak ogłaszaliśmy przed tygodniem), a 14 listopada o godz. 15:00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Mateusza. Po niej będzie wspólna rozmowa w salce św. Józefa na plebanii, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty. Na łamach gazetki parafialnej opublikowaliśmy pytania, które będą nas orientowały podczas spotkania.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. Zapraszamy na godz. 18:45 do sali św. Józefa na plebanii.
 5. W czwartek, 11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, o godz. 9.30 odbędzie się Msza św. w intencji naszej ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej z Grudziądza.
 6. 13 listopada o godz. 6:00 z placu św. Rocha wyruszy pielgrzymka autokarowa do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki oraz Gietrzwałdu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Jadwigą Wiśniewską (tel. 52 328 10 30).
 7. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie miała charakter gospodarczy, a po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz Pomocy Kościołowi w potrzebie.
 8. W związku z trwającym sezonem jesienno-zimowym i zwiększonym zapotrzebowaniem na ciepłą odzież, Fundacja Aktywizacji i Integracji oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowem zapraszają do wzięcia udziału w zbiórce męskich ubrań, a w szczególności butów, bielizny, kurtek i spodni. Odzież ta zostanie przekazana na potrzeby osób pozostających w kryzysie bezdomności z terenu gminy Nowe. Wszystkich, którzy posiadają niepotrzebne już, ale nadal dobre jakościowo ubrania i obuwie, zapraszamy do przynoszenia ich do biura obsługi Targowiska Miejskiego przy ul. Dworcowej 1c w Nowem lub do kontaktu telefonicznego (530 759 662).
 9. Od 15 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można będzie składać wnioski na żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021.
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Helenę Liczmańską, l. 90 z Kolonii Ostrowickiej
  • śp. Alfonsa Torłop, l. 80 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…