XXX Niedziela zwykła (24.10.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W ubiegłą niedzielę młodzież naszej parafii przeprowadziła zbiórkę ofiar na rzecz działającej w Etiopii fundacji „Barkot”,która zajmuje się pomocą dzieciom żyjącym na ulicy. Udało nam się zebrać 6021,96 PLN. Dziękujemy każdemu i każdej z osobna za włączenie się w to wielkie dzieło.
 2. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin. Zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, składanych w kościele do skarbony pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając po Mszy św. wieczornej różaniec w ich intencji.
 3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się według następującego porządku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:30 z jedną dziesiątką różańca, a dla dorosłych w ciągu tygodnia po wieczornych Mszach św., zaś w niedziele o godz. 15:00.
 4. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dla dzieci przypada 29 października. Pragniemy połączyć je z Balem Wszystkich Świętych. Dzieci, które chciałyby wziąć w nim udział zapraszamy na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Myśliwskiej na godz. 17:00. Gorąco zachęcamy, by dzieci przebrały się za ulubionego świętego, anioła lub po prostu na biało.
 5. W najbliższą środę odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi J.E. bp Ryszard Kasyna. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem: o godz. 15:00 w kościele św. Maksymiliana odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16:15 w kościele św. Mateusza – modlitwę różańcową połączoną z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 17:00 odbędzie się uroczysta Msza św. z udziałem księży z dekanatu. Nie odbędzie się tego dnia nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
 6. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w czwartek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowo w czwartek. Zapraszamy na godz. 19:00 do sali św. Józefa na plebanii.
 8. Ponieważ dokładna data konsekracji naszej świątyni nie jest nam znana, w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto poświęcenia naszego kościoła.
 9. 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00, a o 13.30 w kaplicy św. Jerzego. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana.
 10. 13 listopada o godz. 6:00 z placu św. Rocha wyruszy pielgrzymka autokarowa do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki oraz Gietrzwałdu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Jadwigą Wiśniewską.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego:
  • śp. Władysława Reimus, l. 77 ze Zdrojewa

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…