XXX Niedziela zwykła (23.10.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Swoją działalność rozpoczął dziecięcy zespół parafialny „Małe Tu i Teraz”. Zapraszamy dzieci, które są chętne, aby wielbić Boga swoim śpiewem podczas Mszy św. o godz. 12:30, aby dołączyły do scholi. Druga próba odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w sali św. Cecylii na plebanii. Zapraszamy jednocześnie wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Zbiórka w przyszłą niedzielę, 30 października, po Mszy św. o godz. 12:30. Zapisy bezpośrednio w zakrystii, u ks. Patryka lub ks. Tomasza.
 2. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych, polecanych w wypominkach jednorazowych, prosimy składać do szafki znajdującej się pod chórem, do której w ciągu roku wrzucamy kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 4. Ponieważ dokładna data konsekracji naszej świątyni nie jest nam znana, w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto poświęcenia naszego kościoła.
 5. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dla dzieci przypada 31 października (tj. poniedziałek). Pragniemy połączyć je z Balem Wszystkich Świętych. Dzieci, które chciałyby wziąć w nim udział zapraszamy na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Nowej na godz. 10:00. Gorąco zachęcamy, by dzieci przebrały się za ulubionego Świętego, anioła lub po prostu na biało. Prosimy, by zatroszczyć się o obuwie zmienne.
 6. 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00, a o 13:30 w kaplicy św. Jerzego. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja na cmentarz, gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszą zmarłą:
  • śp. Janinę Simon, l. 66 z Grudziądza

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.