XXVIII Niedziela zwykła (9.10.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w Kościele w Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 3. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2023 w cenie: duży – 12 PLN, mały – 7 PLN.
 4. Również przy wyjściu z kościoła można zakupić ciasteczka upieczone przez młodzież naszej parafii i w ten sposób wesprzeć Fundację „Małych Stópek”, która pomaga matkom samotnie wychowującym swoje dzieci. Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie.
 5. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia odmawiamy przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17:30. W niedzielę natomiast o godz. 15:00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci z jedną dziesiątką różańca odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.
 6. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św. Zmarłych zaś polecanych w wypominkach jednorazowych, zapisanych na specjalnie przygotowanych kartkach i składanych do szafki znajdującej się pod chórem, będziemy zawierzać Miłosierdziu Bożemu 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, odmawiając przed Mszą św. wieczorną różaniec w ich intencji.
 7. Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem cmentarza po upływie 20 lat od daty ostatniego pogrzebu upływa prawo do dysponowania grobem. Po jego wygaśnięciu miejsce grzebalne przechodzi do dyspozycji Administratora, który nie ma obowiązku powiadamiania o tym Dysponenta grobu. Informacji o dacie wygaśnięcia prawa do dysponowania grobem można zasięgnąć w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej www.cmentarz.pnowe.pl. Przedłużenia prawa do dysponowania grobem (tzw. prolongaty) można dokonać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Wysokość opłaty wynosi 30 PLN za rok.
 8. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 9. W czwartek o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza św. z nabożeństwem fatimskim.
 10. 14 oraz 15 października odbędą się rekolekcje „GPS” dla 8. klas przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczną się one w piątek, 14 października o godz. 18:00 w kościele św. Maksymiliana i potrwają do godz. ok. 19:30. W sobotę natomiast, 15 października, rozpoczną się o godz. 9:00 na hali widowiskowo-sportowej, i potrwają do godz. ok. 14:30. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy.
 11. 15 października (tj. sobota) o godz. 20:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II, w przeddzień 44. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W programie występ chóru parafialnego z pieśniami papieskimi, wysłuchanie twórczości św. Jana Pawła II oraz możliwość zakupienia okolicznościowego ciasta. Serdecznie zapraszamy.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 13. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Mirosława Samulewskiego, l. 50 z Dolnych Morgów
  • śp. Czesława Langowskiego, l. 95 z Nowego
  • śp. Darię Kinecką, l. 34 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.