XXVIII Niedziela zwykła (10.10.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta miała charakter gospodarczy. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Obchodzimy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.
 3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się według następującego porządku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:30 z jedną dziesiątką różańca, a dla dorosłych w ciągu tygodnia po wieczornych Mszach św., zaś w niedziele o godz. 15:00.
 4. W biurze parafialnym można wznawiać i zapisywać nowe wypominki roczne za zmarłych z naszych rodzin, którzy zostaną otoczeni modlitwą od listopada w każdą niedzielę przed sprawowanymi do południa Mszami św.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę. Zapraszamy na godz. 18:45 do sali św. Józefa na plebanii.
 7. Również w środę o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. o godz. 18:00.
 8. W piątek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia różaniec święty ofiarujemy w intencji rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności.
 9. W sobotę o godz.  5:00 z Placu św. Rocha wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, Gidli i sanktuarium o. Pio na Przeprośnej Górce.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych młodzież z naszej parafii będzie zbierać ofiary na rzecz działającej w Etiopii fundacji „Barkot”, która zajmuje się pomocą dzieciom żyjącym na ulicy. W ramach podziękowania młodzież będzie rozdawać upominki, które przygotuje w sobotę 16 października.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Janinę Grabowską, l. 74 z Bochlina
  • śp. Norberta Kiełbratowskiego, l. 75 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…